A közismerten baloldali George Clooney a Daily Beast internetes hír- és véleményportálon írt cikket napokkal George Floyd halála után, akkor, amikor az Egyesült Államok több tucat városában gyújtogattak, fosztogattak a radikális baloldali csoportok. Clooney írásának tételmondata, hogy - az új típusú koronavírussal szemben - az Egyesült Államok valódi járványa a feketékkel szembeni rasszizmus, ami szavai szerint már 400 éve fertőzi az ottaniakat.
A színész, aki a 2016-os elnökválasztások előtt több adománygyűjtő eseményt is szervezett Hillary Clinton számára, ugyan nem nevezi meg egyik jelöltet sem, de egyértelműen a Trump elleni szavazásra buzdít.
Hányszor láthattuk a rendőrség által megölt színes embereket? - kérdezi a cikkében George Clooney, öt nevet megemlítve: Rodney King, Eric Garner, Tamir Rice, Philando Castile és Laquan McDonald nevét. Ami igazán érdekes a felsorolásból, hogy
ötük közül négy Obama elnöksége alatt lett a rendőri erőszak áldozata - és Hollywood akkor néma volt.
Ráadásul a négy eset közül három emellett demokrata irányítású államban történt (a rendőrség irányítása állami és nem szövetségi hatáskör). Külön érdekesség, hogy Philando Castile-t 2016. július 6-án egy latino rendőr lőtte le egy közúti ellenőrzés során.
Ez utóbbi eset is Minnesotában történt, ott, ahol a mostani rendőri erőszak is. Sőt, gyakorlatilag ugyanabban a városban, a Minneapolisszal egybeépült Saint Paulban (Minneapolis az állam legnépesebb városa, Saint Paul pedig az állam fővárosa, a két települést ikervárosnak hívják). Ennek ellenére a demokrata vezetés semmit nem tett.
Sőt, kiderült, hogy
a George Floyd haláláért felelős rendőr neve már 2006-ban szerepelt egy rendőri brutalitásról szóló jelentésben, de a megyei ügyész mindössze figyelmeztetésben részesítette.
Amerikában a megyei ügyész is politikai pozíció, általában választják; akkor a demokrata Amy Klobuchar töltötte be ezt a pozíciót.
Klobuchar azóta demokrata szenátor, indult a demokrata előválasztáson, és miután visszalépett Joe Biden javára, ő a legesélyesebb, hogy Biden alelnökjelöltje legyen.
George Floyd 2020. május 25-én halt meg, miközben őrizetbe vették: A többszörösen büntetett előéletű férfit (lopások, kábítószer-terjesztés és fegyveres rablás miatt ítélték el korábban) azért állították meg a rendőrök, mert azzal gyanúsították, hogy hamis pénzzel próbált fizetni egy boltban. Miután megbilincselték, nem volt hajlandó beszállni a rendőrautóba, és a földre vetette magát (a megölésével gyanúsított Derek Chauvin szerint azt mondta: klausztrofóbiás, ugyanakkor egy kocsiból szállították ki). Ekkor több rendőr a 198 centis Floydra térdelt, Chauvin pedig rátérdelt Floyd nyakára, és percekig nem szállt le róla, annak ellenére, hogy a férfi többször is azt mondta, nem kap levegőt.
Egyértelmű, hogy indokolatlan rendőri erőszak történt, ugyanakkor a rasszizmus vádját cáfolja, hogy Minneapolis rendőrfőnöke fekete, a Floyd ellen Chauvin mellett legerőszakosabban fellépő rendőr pedig ázsiai - neve alapján vietnámi - származású.
Clooney írásában nem említi meg a gyújtogatásokat, a zavargásokat és a rendőrök elleni támadásokat - amelyek a demokraták radikális baloldali szárnyának erősödésével teljesen elfogadottak lettek. Egy két évvel ezelőtti országos összesítés szerint az azt megelőző 20 évben egyszer sem öltek meg annyi rendőrt szolgálatteljesítés közben az Egyesült Államokban, mint 2018-ban.