Ezek alapján előző nap 1172 új esettel a járvány kezdete óta azonosított fertőzöttek száma 71 056-ra nőtt, a halottaké 16 újabb áldozattal 1709-re, miközben eddig 39 308-an gyógyultak meg, közülük 556-an pénteken.
Az aktív betegek száma meghaladta a 30 ezret.
Az országban már négy egymást követő napon regisztráltak ezer fölötti új megbetegedést, szerdán minden eddigi rekordot meghaladó, 1197 új fertőzöttet jegyeztek fel.
Előző nap a legtöbb új beteget, 145-öt az ország legfertőzöttebb régiójából, a nyugat-ukrajnai Lviv megyéből jelentették, a második legtöbbet, 123-at Ivano-Frankivszk megyéből, ahol két újabb haláleset is történt. Lviv megyében eddig 9671-en fertőződtek meg, közülük 260-an haltak bele a betegségbe.
Az ország második legfertőzöttebb területének számító fővárosban, Kijevben 101 új esettel 8342-re nőtt az igazolt fertőzöttek száma, a halottaké pedig két újabb áldozattal 134-re, miközben eddig 2981-en gyógyultak meg.
Kárpátalján előző nap hat újabb haláleset történt, velük együtt a betegségben meghaltak száma már 198-ra emelkedett, az azonosított fertőzötteké pedig a megyében elérte a 5210-et, közülük eddig 2058-an győzték le a kórt.
Szombattól új karanténrendszer lépett életbe Ukrajnában,
mostantól a meghatározott kritériumok, vagyis az aktív betegek, az elvégzett tesztek száma, a fertőzés terjedésének üteme és a kórházi ágyak leterheltsége alapján zöld, sárga, narancs és vörös zónába sorolják a térségeket, illetve a nagyobb városokat.
Jelenleg a legsúlyosabb helyzetű, vörös zónába került a nyugati országrészben található Luck, Ternopil, valamint a romániai határnál lévő Csernyivci megye egy járása. Kárpátalja megye egyelőre sárga zónában van, Lviv és térsége, narancsban, a főváros, Kijev viszont zöld zónában a nyilvánosságra hozott térkép szerint.
Viktor Ljasko országos tisztiorvos, egészségügyi miniszter-helyettes szombati tájékoztatóján újságírói kérdésre Kijev esetében azzal magyarázta a zöld zónába sorolást, hogy a fővárosban az elmúlt öt napban nem volt növekedés az aktív betegek tekintetében. Szavai szerint Luck pedig azért került a vörös zónába,
mert a helyi vezetés nem hajlandó korlátozni a közösségi közlekedést és a tömegétkezetési helyeket.
Változtatott az ukrán kormányzat az európai gyakorlathoz igazodva a külföldi országok vörös, illetve zöld besorolásán is. Zöld zónába sorolják azokat az országokat, amelyekben az elmúlt két hét alatt nem haladta meg az adott országban a 30 százalékot a betegek számának növekedése, illetve az ukrajnai növekedést. Az adatokat hetente fogják felülvizsgálni.
A zöld zónába sorolt országokból beutazóknak Ukrajnában nem kell karanténba vagy önelszigetelésbe vonulniuk.