Az oregoni Portlandben Wallace lelövése ürügyén szervezett kedd esti szélsőbaloldali megmozduláson résztvevők Dan Ryan demokrata párti önkormányzati képviselő otthona elé vonultak,
követelve a rendőrség önkormányzati finanszírozásának a teljes megszüntetését.
Közben rendőr- és Amerika-ellenes jelszavakat skandáltak.
A demonstrálók túlnyomó többsége fehér volt, ami jól szemlélteti, hogy
ez nem egy feketepárti, hanem inkább egy szélsőbaloldali megmozdulás volt.
A történtek után, már Portland belvárosában kisebb összecsapások alakultak ki a rendőrséggel, az emiatt őrizetbe vett aktivisták döntő része is fehér volt.
Közben az Antifa
elkezdte listázni a republikánus szavazókat, „rasszistának" és „fasisztának" bélyegezve őket.
A washingtoni Seattle-ben utcára vonult radikális baloldaliak elsősorban egy sofőrrel kerültek összetűzésbe, akit nem akartak kiengedni a garázsából, de az egyelőre nem világos, hogy miért.
A kaliforniai Los Angelesben nagyobb megmozdulásra került sor, ahogy az az alábbi felvételeken is jól látszik.
New Yorkban a szélsőbaloldaliak bankok és boltok kirakatait törték be, majd rendőrautókat rongáltak meg.
Közben azon épületekre, ahol elhaladtak, rendőrellenes jelszavakat firkáltak.
A történtekről számos felvétel készült.
A szövetségi fővárosban nem csupán Walter Wallace, hanem a washingtoni lakhelyű, Karon Hylton-Brown nevű fekete férfi ügye miatt is utcára vonultak a szélsőbaloldali aktivisták. Eddigi információk alapján Hylton-Brown-t pénteken üldözőbe vette a rendőrség, a menekülő férfi pedig autóbalesetet szenvedett, aminek következtében hétfőn a kórházban meghalt.
A demonstrálók betörtek a Walmartba, és megdobálták a főváros 4. kerületének a rendőrőrsét, megpróbáltak bejutni az épületbe is, de ez nem sikerült.
A minnesotai Minneapolisban is utcára vonult a radikális baloldal, azt skandálták, hogy „nincs igazság, nincs béke".
A témával kapcsolatosan kifejtette a véleményét Andy Ngô is, aki a kanadai Konzervatív Párthoz közelállónak mondott The Post Millennial külpolitikai újságírója, egyben felelős szerkesztője, és elsősorban Amerikáról ír, legtöbbször helyszíni tudósítások alapján. Andy Ngô egyébként Portlandben született, a szülei Dél-Vietnamból menekültek el, miután az addig független országot megszállta a kommunista Észak-Vietnam. Keresztény hitre tért,
a radikális baloldali megmozdulások óta pedig az Antifa tevékenységét igyekszik feltárni,
erről a közeljövőben egy könyve is megjelenik, amelyben elsősorban azt vizsgálja, hogyan teszi tönkre a demokráciát az Antifa. A mostani tüntetésekkel kapcsolatosan azt nyilatkozta a Newsmax televíziónak, hogy
azok az amerikai elnökválasztással állnak összefüggésben, a céljuk Trump republikánus kormányának a megdöntése.
Andy Ngô értékelése szerint
az Antifa és a BLM ennek érdekében folyamatosan az erőszak eszközéhez nyúl.
A Videán folytatódott a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián John McCain-díjat nyert Mártonffy Balázsnak, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem adjunktusának sorozata az amerikai elnökválasztásról. A kutató az Egyesült Államok fővárosának rangos egyeteme, a washingtoni American University nemzetközi közszolgálati karán szerzett PhD-fokozatot 2019-ben. Íme, a hetedik videó.