James Howells még 2009-ben kezdett el bitcointot bányászni és 2013-ig 7500 egységet halmozott fel - írja a Metro. A kriportvaluta ára azóta jelentősen felment, így a James által kibányászott mennyiség mai értéke körülbelül 230 millió font.
A Newportban élő férfi azonban 2013-ban
véletlenül kidobta a merevlemezt, amin a kripovalutát tárolta.
James a városi tanácshoz fordult segítségért, hogy felkutathassa a szeméttelepen az adathordozót, ami reményei szerint még mindig működőképes. Az informatikus a költségek fedezésére 55 millió fontot kínált fel a városnak a kriptovagyonából.
James azt mondta a lapnak, hogy ha hozzáférhetne a hulladékkezelő nyilvántartásához, akkor azonosíthatná annak a kukának a sorszámát, amibe beledobta a merevlemezt. Így szerinte be lehetne határolni azt a területet is a szeméttelepen, ahová ennek a kukának a tartalmát kiürítették. A férfi még azt is kigondolta, hogyan zárhatnák le a munkálatok idejére légmentesen a területet, megakadályozva a hulladékból kiáramló káros gázok elszökését.
Ott van egy rakás arany a szivárvány tövében,
és ez a szivárnány a szeméttelepre vezet – mondta a férfi lapnak.
A férfi 2014 óta többször is megkereste Newport városi tanácsát, hogy engedélyezzék neki a "kincsvadászatot", de eddig a testület elutasította a kérését. Ahogy a tanács szóvivője fogalmazott: a hulladéklerakó felásásának a költsége több millió font lenne, miközben semmi nem garantálja, hogy megtalálják a kriptovagyont rejtő lemezt, és az működni is fog. Emelett a tanács szerint a kutatás jelentős környezeti terheléssel is járna.
– Ki fogja a költségeket megfizetni, ha a merevlemez mégsem kerül elő – tett fel a kérdést a szóvívő.