Az Európai Bizottság lejáratókampányt folytat a BioNTech ellen

korornavírus, vakcina, pfizer-biontech
A Pfizer-BioNTech Covid-19 vakcina fioláit 2020. december 16-án.
Vágólapra másolva!
Az Európai Bizottság lejáratókampányt folytat a BioNTech német gyógyszergyártó cég ellen - állítja a Focus.de német hírportálon megjelent írásában Jan Fleischauer német újságíró.
Vágólapra másolva!

A zsurnaliszta péntek hajnalban adásba került, Nettó 9 perc Fleischauer című műsorából közzétett részletben azt állítja, hogy a korábban hősként, a világot a vírustól, Németországot pedig a végtelen vesztegzártól megmentő Ugur Sahin (a BioNTech alapítója) mára a kapitalizmus gyűlöletes figurájává vált, miután az ARD német közszolgálati műsorszolgáltató olyan dokumentumokat szerzett meg, melyek szerint a BioNTech eleinte dózisonként 54 eurót akart kérni az új típusú koronavírus elleni vakcináért.

"Micsoda uzsora! Nem csoda, hogy a bizottság nem akarta egyből aláírni a szerződést" - foglal állást Fleischauer, kiemelve, hogy a kanyaró, a bárányhimlő vagy a hepatitisz elleni oltás mind drágább ennél.

Ezért jár előrébb Izrael és az Egyesült Államok

Az újságíró szerint az EU négy hónapon át alkudozott, amíg lealkudta az árat 13 euróra, és ennek tudható be, hogy Izrael és az Egyesült Államok is előrébb tart a lakosság átoltásával.

A Pfizer-BioNTech Covid-19 vakcina fiolái Forrás: AFP/Jeffrey Sherman

"Baden-Württembergben a 80 évesek még mindig várakoznak az időpontjukra, New Jersey-ben meg elég, ha valaki dohányzik ahhoz, hogy beoltsák. Na de mennyit spóroltunk! A zsugoriság menő. Vagy mégsem" - mondja Fleischauer péntek hajnali műsorának beharangozójában.

Az Egyesült Államokban tavaly december 14-én adták be az első Covid-19 elleni oltást. Az Európai Unióban két héttel később kezdődött az oltások beadása. Izrael magasabb árat fizetett a vakcinákért, és azt is vállalta, hogy egészségügyi adatokat ad át a Pfizernek.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!