A február 26-án indult, két hónapig tartó kutatást az ügynökség több mint 3,5 millió 60 éves, vagy ennél idősebb ember bevonásával végezte, akik közül 521 133-an kapták meg a Pfizer/BioNTech vagy az AstraZeneca vakcinájának első dózisát.
Az adag beadását követően a regisztrált 1237 fertőzöttből csupán 29 került ki a két vakcina valamelyikével beoltottak csoportjából.
Eszerint
a Pfizer/BioNTech oltóanyagának első dózisa 89,7 százalékos hatékonyságot mutat a fertőzés megelőzésében, legalább két héttel a beadást követően, míg az AstraZeneca esetében ez az arány 86 százalék.
A szöuli egészségügyi minisztérium szerdán emlékeztetett arra, hogy Dél-Koreában a Covid-19 halálos áldozatainak körülbelül 95 százaléka 60 éves vagy idősebb volt, e vakcinák pedig jelentősen csökkentik az ő korcsoportjukban a haláleseteket. Hozzátették, hogy nagyon kevés az esély mellékhatásokra, beleértve a vérrögképződést, hozzátéve, hogy e mellékhatások nagy része gyógyítható.
Bár dél-koreai egészségügyi szakértők a héten azt közölték, hogy a
felgyorsított oltókampány ellenére sem valószínű a közösségi immunitás elérése,
Szöul szeptemberig a lakosság 70 százalékának a beoltásával számol. Az 52 milliós Dél-Koreában eddig a lakosság 6,7 százalékát oltották be.
Szerdától azok a dél-koreaiak, akik mindkét dózist megkapták és nem mutatják a koronavírus tüneteit, mentesülnek a külföldről hazatérők számára előírt kéthetes karanténkötelezettség alól. Elemzők szerint a kormány egyebek között e rendelkezéstől várja az oltási hajlandóság növekedését.
A KDCA közlése szerint kedd éjfélig 676 új fertőzést regisztráltak az országban, ezzel a járvány kezdete óta 124 945 fertőzöttről tudni. A Covid-19-nek 1847 igazolt halálos áldozata van Dél-Koreában.