Rengeteg teknőspáncélt foglaltak le Japánban az elmúlt két évtizedben

közönséges cserepesteknős, teknőspáncél ékszer
Ékszerek is készülnek az értékes teknőspáncélból
Vágólapra másolva!
Összesen 564 kilogramm cserepesteknős-páncélt foglaltak le a japán vámhatóságok 2000 és 2019 között. Ez bizonyítja, hogy az állatok és testrészeik csempészése a több mint négy évtizede érvényben lévő globális kereskedelmi tilalom ellenére folytatódik - közölte hétfőn a Természetvédelmi Világalap (WWF).
Vágólapra másolva!

A szervezet felszólította Japánt, hogy sürgősen vizsgálja felül az irányelveit, a teknőspáncél - japánul bekko - eladása és vásárlása ugyanis az országban engedélyezett, ami táplálja az illegális kereskedelmet. A japán hatóságoknak szigorítaniuk kellene a hazai ellenőrzést - véli a WWF.

A hivatalos adatok elemzése során a szervezet szerint a beszerzési régió az elmúlt években Délkelet-Ázsia felé tolódott, Indonéziába és Szingapúrba, valamint a karibi országokba, például a Dominikai Köztársaságba és Haitire.

Az elmúlt 20 évben 71 illegális szállítmányt foglaltak le a japán vámhatóságok, ez nagyjából 530 cserepesteknőst jelentett

- áll a WWF, a vadállatokkal való kereskedelmet monitorozó Traffic hálózat és a japán Tiger and Elephant Fund által készített jelentésben.

Az esetek 93 százalékában nemzetközileg feladott csomagként szállították az állati testrészeket.

A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) vörös listáján a súlyosan veszélyeztetett kategóriába tartozó közönséges cserepesteknős (Eretmochelys imbricata) a trópusi és szubtrópusi vizekben él.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!