Wallace csütörtökön a BBC-nek nyilatkozva beszélt erről.
Azt mondta, kellemetlen számára, hogy olyan világrend van most, amelyben az ellenlábasok gyöngének tartják a Nyugat elszántságát.
Emiatt mindnyájunknak aggódnunk kell: ha a Nyugatot nem látják elszántnak, és töredezik, az az ellenlábasaink, például Oroszország számára bátorító"
- mondta Wallace. Szerinte a kivonulást az iszlamisták szerte a világon győzelemként fogják elkönyvelni, ami ösztönzőleg fog hatni más terroristákra.
A Reuters hírügynökség Wallace nyilatkozatához kapcsolódóan felvázolja a jelenlegi afganisztáni helyzetet: a háború több százezer halálos áldozatot követelt, ezermilliárdokba került, de a tálibok húszéves háborúskodás után visszaszerezték a hatalmat, a nyugati nagyhatalmak pedig kapkodva evakuálják diplomatáikat a kabuli reptéren át.
London attól tart, hogy a szélsőséges tálibok visszatérése és a kaotikus nyugati kivonulás után az al-Kaida ismét megveti a lábát Afganisztánban, húsz évvel az egyesült államokbeli merényletei után.
A BBC azzal a felvétellel kapcsolatosan is kérdezte Wallace-t, amelyen egy kislányt adnak át egy falon a brit és amerikai katonáknak a kabuli reptéren. Wallace szerint, amikor a katonák átvették a gyereket, a szüleit is kimenekítették, csak a tömegen keresztül nem lett volna könnyű ezt kivitelezni.
Megjegyezte, hogy a katonáknak nincs könnyű dolguk a kétségbeesett, távozásra váró emberekkel. A tárcavezető leszögezte, hogy Nagy-Britannia nem tudja kimenekíteni Afganisztánból a kíséret nélküli gyerekeket.
Wallace szerint a britek addig maradnak a kabuli reptéren, amíg az amerikai erők működtetik, de London közben már más országokkal is kapcsolatba lépett, intézkedik, hogy kezelni tudja az Afganisztánból menekülők ügyeit.