Régi ismerős, új vádak
– címmel tette ki Szijjártó Péter Facebook-oldalára a legújabb, vele készült CNN-interjút, amelyet a Mandiner szemlézett.
A beszélgetés legnagyobb részében a gyermekvédelmi törvénycsomaggal kapcsolatban kérdezte a külügyminisztert Richard Quest.
„Miniszter úr, ön ugyanolyan jól tudja, mint én, hogy meleg vagyok. Így rám is vonatkozik ez a törvény? Ön engem pedofilnak tart?" – próbált provokálni Quest, de természetesen ezzel nem ért célt, hiszen a magyar törvény nem a homoszexuálisok ellen szól.
Tisztelem azt a tényt, hogy kezében tartja a jogszabály egy példányát, mivel a közelmúltban bármikor bárkivel vitáztam erről, úgy kellett vitáznom, hogy tudtam, a partnerem soha nem olvasta a törvényt. És tisztelem azt az életmódot, amit ön választott, és a jogszabály is tiszteletben tartja minden felnőtt, tizennyolc év feletti személy jogát, hogy olyan életmódot válasszon, amilyet élni akar
- mondta a külügyminiszter.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a jogszabály két részből áll: az egyik rész a pedofíliával összefüggésben elkövetett bűncselekmények szigorú szankcionálásáról szól, a másik pedig szavatolja, hogy a gyermekek szexuális orientációjával kapcsolatos nevelése kizárólagosan a szülők joga.
A külügyminiszter kiemelte, Magyarországon 18 éves kor felett mindenki azt csinál, amit akar, ahhoz az államnak semmi köze.
Tehát bárkit is szeretnek a 18 éves kor feletti felnőttek, akárkivel is akarnak együtt élni, bármilyen életet is akarnak élni, ahhoz semmi köze az államnak
– hangsúlyozta.
Elmondta, ezért is tartja bosszantónak, hogy „LMBTQ-ellenes törvénynek" hívják egyesek a jogszabályt, egyben
szégyennek nevezte azt is, ahogyan Ursula von der Leyen bizottsági elnök beszélt a magyar jogalkotásról a törvénycsomaggal kapcsolatban.
Szijjártó Péter külön kihangsúlyozta:
a magyar kormány ebben a kérdésben nem ismeri a kompromisszum fogalmát.
Richard Quest végezetül megkérdezte azt is, hogy a kormányban aggódnak-e amiatt, hogy elveszíthetik a választásokat?
A kérdés nagyon egyértelmű lesz a választások alatt: az emberek vagy vissza akarnak térni a 2010 előtti időszakhoz, amikor az ország eladósodott, magasak voltak az adók és a munkanélküliség az egekben volt, vagy folytatni akarják azt, ami 2010 óta zajlik, amikor gazdasági csúcsokat döntünk, teljes körű foglalkoztatottság van az országban, és amikor a családokat támogatjuk
– hangzott a válasz.
A teljes interjú alább hallgatható meg: