Kane Tanaka Japán délnyugati régiójában látta meg a napvilágot, ugyanabban az évben, amikor a Wright fivérek először repültek, és Marie Curie lett az első nő, aki Nobel-díjat kapott. Tanaka a közelmúltig viszonylag jó egészségnek örvendett:
egy idősek otthonában élt, szerette az üdítőt és a csokoládét, a társasjátékokat, illetve matematikai feladatokat megoldani. A játékokban sokszor legyőzte az otthonban dolgozókat is.
Fiatalabb éveiben különféle vállalkozásokat vezetett, köztük egy tésztaboltot és egy rizssütemény boltot. Egy évszázaddal ezelőtt, 1922-ben ment férjhez Hideo Tanakához,
négy gyermekük született és egy ötödiket örökbe fogadtak.
Szeretett volna a 2021-es tokiói olimpiai fáklyaváltóban tolószékkel részt venni, de a járvány miatt ez a terve meghiúsult.
2019-ben a Guinness-rekordok könyve a legidősebb emberként ismerte el. Ekkor megkérdezték tőle, hogy melyik pillanatban volt a legboldogabb az életében, amire a válasza az volt, hogy
Most.
Április 19-ei halálakor Seitaro Hattori helyi kormányzó Tanaka életét méltatta.
A Guinness által igazolt legidősebb élő személy a francia Jeanne Louise Calment volt, aki 122 évesen és 164 naposan halt meg 1997-ben.