Korányi Dávid évi közel 25 millió forintért kutatott egy demokrataközeli egyetemen, de ennek szinte semmi nyoma

Korányi Dávid, Bajnai Gordon,  FOTÓ FOTÓTÉMA épületfotó SZEMÉLY Közéleti személyiség foglalkozása politikus miniszterelnök tanácsadó államtitkár
Washington, 2009. december 4. Bajnai Gordon miniszterelnök Korányi Dávid kül- és biztonságpolitikai szakállamtitkárral (j) áll a Capitolium előtt sajtótájékoztatója után washingtoni látogatása második napján, 2009. december 3-án. MTI Fotó: Beliczay László
Vágólapra másolva!
A Kontra megkereste a Johns Hopkins Egyetemet, amely elismeri Korányi 2010 és 2011 közötti ösztöndíjas státuszát, de hogy 2011-től 2017-ig pontosan mit is csinált az intézményben, azt még az egyetem részéről sem tudják megmondani. Az ügy kísértetiesen hasonló Szabó Tímea harvardi "tanulmányaihoz". Az évi 58 ezer dolláros ösztöndíj még fizetésnek se lenne utolsó, de az Action for Democracy alapítójának ez csak egy volt a több komoly feladatköre közül, amit ebben az időben ellátott.
Vágólapra másolva!

Korányi Dávid Bajnai Gordon, majd Karácsony Gergely egykori tanácsadója, legújabban a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalom amerikai kampánypénzeivel összefüggésben került a fókuszba, de a Kontra tovább kutakodott a rejtélyes életút egyes részleteivel kapcsolatban.

Bajnai Gordon egykori miniszterelnök Korányi Dávid kül- és biztonságpolitikai szakállamtitkárral áll a Capitolium előtt 2009-ben Forrás: MTI/Beliczay László

Az Action for Democracy alapítója arról számolt be LinkedIn-profilján, hogy 2010 és 2017 között kutatóként dolgozott a demokrataközeli Jonhs Hopkins Egyetemen, az Egyesült Államokban – mentorával, Bajnai Gordonnal egyidejűleg.

Az egyetem honlapján azonban egyetlen nyomot sem találtak Korányi Dávid tevékenységére vonatkozóan, ezért magához az intézményhez fordult a Kontra kérdéseivel.

Az egyetem válaszából kiderült, hogy a Korányi által feltüntetett hétéves kutatói ösztöndíjából az intézmény csak egy kilenc hónapos, 2010 szeptembere és 2011 júniusa közötti időszakot lát igazoltnak, amikor Korányi valóban a Transzatlanti Kapcsolatok Központjában kutatott.

A fennmaradó időszakra vonatkozóan azonban nincsen kézzel fogható adatuk, azt pedig csak feltételezni tudják, hogy ezt a státuszt meghosszabbították. Vagyis kísértetiesen hasonló a helyzet, mint Szabó Tímea esetében.

Korányi a magyar ellenzéket közel 2 milliárd forinttal támogató Action for Democracy tanácsadóinak egy jelentős részét is erről az egyetemről szedhette össze, így például Charles Gatit és Anne Applebaumot (Afd, Atlantic Council, National Endowment for Democracy), valamint Zeid Raad al-Husszeint is. De korábban Fukuyama, a híres liberális filozófus is megfordult az intézményben.

A teljes cikket a linkre kattintva olvashatják a Kontra oldalán.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!