Az óriási hullámok következtében beömlő víz a hajó elektronikai rendszerének meghibásodásához vezetett.
A 105 fős legénységet szállító hadihajó elsüllyedt,
miután a kapitány elveszítette uralmát a jármű felett. A kutatócsoportoknak eddig 76 embert sikerült kimenteniük. Az egyik férfi két éjszakát töltött a hivaros tengeren miután rátaláltak.
A legénység közel egyharmadát még mindig keresik.
A haditengerészet nem erősítette meg egyik tengerész halálhírét sem. A thaiföldi légierővel közösen folytatják kedden a kutatást négy haditengerészeti hajón több száz tiszttel, valamint több helikoptert is bevetettek, hogy átvizsgálják a területet - írja a BBC.
Pichai Lorchusakul admirális, a haditengerészet egyik parancsnoka korábban azt vízionálta, hogy
a kutatócsapatoknak két napjuk van arra, hogy élő embert találjanak az óceánban,
ugyanis
a mentőmellények és a mentőövek csupán 48 órán keresztül képesek fenntartani valakit a vizen.
Néhány tengerészre kimerült és eszméletlen állapotban találtak rá.
Volt aki kisebb fejsérülést szenvedett, vagy kiszáradt a szeme a sós víztől. Több tengerészre egy mentőtutajban találtak rá, miután leugrottak a süllyedő hajóról. A 76 méter hosszú korvett hadihajó rutin járőrözést végzett Thaiföld délkeleti részén, amikor vasárnap este viharba keveredett. A thai haditengerészet közölte, hogy ez volt az első alkalom, hogy ilyen körülmények között veszítsenek el egy hajót, ezért vizsgálatot indítottak.
Egyelőre nem tudni, mi okozta a víz elöntését, és miért voltak kénytelenek a tengerészek a vízbe ugrani.
A hadihajót 1987-ben állították hadrendbe és egy helyi hajóépítő cég építette az Egyesült Államokban - közölte az amerikai haditengerészeti intézet.