Hétfőről keddre virradóan is folytatódott az erőszakhullám Francaiországban, amit egy lelőtt 17 éves bevándorló ügye okozott. Nem csak a fővárosban gyújtogattak és romboltak, de több vidéki nagyváros is lángokban állt. 202 tűzesetről adtak tájékoztatást a hatóságok, 72 embert pedig letartóztattak. A zavargások kezdete óta 3486 embert tartóztattak le és 5892 jármű égett le, 12202 tüzet kellett eloltani a tűzoltóknak és 1105 épület sérült meg.
A francia lakosság ugyanakkor láthatóan és érezhetően a rendőrök pártján áll, őket támogatja. Ezt mutatja az is, hogy a Jean Messiha, az Eric Zemmour vezette jobboldali Reconquête párt tagja által létrehozott gyűjtésre már több mint egymillió eurót adakoztak az emberek, mintegy 50 ezer francia állt ki az ügy mellett. A gyűjtés célja az előzetes letartóztatásban lévő rendőr családjának megsegítése.
A kampány oldalán feltüntették Messiha szavait, aki azt mondja, hogy “támogatnunk kell a rendőr családját, aki nem tett mást, mint a munkáját végezte, most mégis drága árat fizet ezért.”
Érdekes tény, hogy a letartóztatott rendőr családjának közel ötször több pénzt gyűjtöttek össze az emberek, mint a lelőtt 17 éves fiú családjának.
Az erőszak eközben tovább tombolt, és most sem állt meg Párizs határainál. A főleg bevándorlókból álló erőszakos tüntetők - szokás szerint - autókat gyújtottak fel, üzleteket, épületeket rongáltak meg, rendőrökre, rendőrörsökre támadtak.
Touluse-ban autókat gyújtottak fel és házakat rongáltak meg a migránsok.
Saint-Étienne is lángokban állt az éjszaka.
Rouen-ben egy rendőrörsöt gyújtottak fel.
Marseille-ben tűzijátékokkal támadtak a rendfenntartókra.
Montpellier-ben is égtek a járművek.
Cornet à Angers-ben is összecsaptak a migránsok a rendőrökkel.
Ahogy arról az Origo is beszámolt, nem csak Párizs, de már Franciaország határain is túlnyúlnak a zavargások. Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő a Hír Tv műsorában arra hívta fel a figyelmet, hogy “Belgiumban már tömegtüntetések, letartóztatások vannak. Svájc francia határ menti városában, Lausanne-ban már tömegtüntetések voltak, tehát ahol beengedték a migránsokat, a migránsok nem tudtak, nem akarnak és nem fognak integrálódni.”
A francia példa is rávilágít arra, hogy miért problémás, hogy Brüsszel már nem akarja megállítani a migrációt, hanem menedzselni azt. Mint ismert, Magyarországon is migránsgettókat hoznának létre, olyan városnyi táborokat a déli határnál, ahol az unió javaslata alapján Magyarországnak el kellene látnia a migránsokat, amíg a menedékkérelmüket el nem bírálják, s ha az elbírálás 12 hét alatt nem fejeződik be, az ott tartózkodókat tovább kellene engedni.