Az arcfelismerő technológia segítségével ugyanazon arcot két különböző személyazonossággal azonosítottak - közölték a hatóságok. Napoleon Gonzalez 1965-ben, negyed évszázaddal a testvére csecsemőhalála után vette fel testvére személyazonosságát.
A lopott személyazonosságot arra használta, hogy több útlevél és hatósági igazolvány alapján társadalombiztosítási juttatásokat kapjon.
Az amerikai kerületi bíróság esküdtszéke pénteken elítélte őt többek között postai csalás, társadalombiztosítási csalás, útlevélcsalás és személyazonosság-lopás vádjában.
Az ítélethirdetéskor akár húsz év börtönbüntetésre is számíthat.
Gonzalez juttatásait korábban, 2010-ben a társadalombiztosítási hivatal vizsgálta lehetséges csalás miatt és a juttatásait visszatartották.
Újabb vizsgálat indult 2020-ban, miután egy arcfelismerő szoftver jelezte, hogy Gonzalez arca két személyi igazolványon is szerepel.
Az arcfelismerő technológiát a Maine-i közlekedési hivatal használja annak érdekében, hogy senki ne szerezzen más nevére szóló igazolványt - mondta az államtitkárság szóvivője.
Ha csalást észlelnek, a tranzakciókat kivizsgálják és az illetőt közigazgatási és/vagy büntetőeljárás alá vonják
- mondta.
Gonzalez azt állította, hogy a bírósági dokumentumok szerint a légierő különleges utasítására vette fel elhunyt testvére személyazonosságát, amikor az 1960-as években egy titkos műveletben vett részt.
Később beismerte, hogy a saját személyazonossága alatt megrendezte halálát és folytatta életét a testvére személyazonosságával - írta a HuffPost.
Gonzalez óvadék ellenében továbbra is szabadlábon van.