Vologyin szerint hét tény bizonyítja, hogy Washington és Brüsszel elvesztette az Oroszország kimerítéséért vívott háborút.
A kijevi rezsim militarizálására költött hatalmas összegek ellenére a helyzet
Ukrajna csődjéhez és demográfiai katasztrófájához vezetett.
Több mint 10,5 millió ember menekült el Ukrajnából.
A Krím, Szevasztopol, a Donyecki és a Luhanszki Népköztársaság, valamint Zaporizzsja és Herszon megye további 11,2 millió lakosa döntött Oroszország mellett. Ukrajna 2014 óta lakosságának 53,7 százalékát vesztette el
- érvelt az orosz házelnök.
A kijevi rezsim mozgósítja az ötven év feletti férfiakat, valamint a tuberkulózisban, vírusos hepatitisben, HIV-ben és más betegségekben szenvedőket. 2023. október 1-jétől a nőket is katonai nyilvántartásba veszik.
Az ápolóknak, orvosoknak, gyógyszerészeknek megtiltják, hogy elhagyják Ukrajnát. Ukrajna csődbe ment.
Ukrajna GDP-je 2022-ben 30,4 százalékkal csökkent - ez a legrosszabb eredmény az ország történetében. Vologyin emlékeztetett rá, hogy júniusban Ben Wallace akkori brit védelmi miniszter kijelentette, hogy
a nyugati országok kifogytak a Kijevnek szállítható nemzeti fegyverkészletekből.
Joe Biden amerikai elnök júliusban elismerte, hogy a kazettás lőszerek Ukrajnának történő átadásáról szóló döntés azért született, mert a hagyományos lövedékek elfogytak.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok vezetőivel szembeni bizalmatlansági mutatók történelmi maximumon állnak. Biden teljesítményét 57, (a francia elnök Emmanuel) Macronét 69, (a német kancellár Olaf) Scholzét 72 százalék nem tartja jónak.
Az Egyesült Államok és az európai országok lakosainak többsége ellenzi a fegyverszállításokat Ukrajnának
- írta a politikus.
Megjegyezte, hogy a NATO által támogatott ukrán hadsereg hatalmas veszteségeket szenvedett el mind hadfelszerelésben, mind katonákban, és szerinte az eredmények hiánya csalódást okozott a nyugati szponzoroknak.
Az eurózóna gazdaságai recesszióban vannak. Németország kénytelen volt csökkenteni a szegény családok szociális juttatásait a kijevi rezsim militarizálásának költségei miatt.
Franciaország csökkentette a segélyezettek számát, a rászorulóknak leállították az élelmiszercsomagok kiosztását és a gyógyszerek vásárlásának visszatérítését.
A nemzetközi ügynökségek, az Egyesült Államok pénzügyi helyzetének romlására számítva a következő három évben leminősítették az Egyesült Államok hosszú távú befektetési besorolását
- áll a házelnöki Telegram-bejegyzésben.