A marxista eszméket valló Mélenchon a franciaországi zsidó szervezeteket tömörítő ernyőszervezetet, a Crifet is megtámadta, mondván, hogy a szervezet együtt tiltakozott a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörüléssel a szombati véres, Izrael elleni terrortámadás ellen.
Azzal, hogy a Crif mindenkit arra kényszerített, hogy igazodjon a szélsőjobboldali izraeli kormány álláspontjához és hogy együtt tüntetett a Nemzeti Tömörüléssel...elszigetelte és megakadályozta a franciák béke és azonnali tűzszünet iránti szolidaritását - gyalázkodott a kommunista francia politikus
az X-en. Magyarul: Izraelt arab terroristák megtámadták, ezért Marine Le Pen, a francia radikális jobboldal vezetője - nagyon helyesen - tiltakozott. A szélsőbaloldali Mélenchonnak ez nem tetszett, és még Netanjahu izraeli miniszterelnököt is szidta. A francia politikai köznyelvben a szélsőjobboldalizásnak negatív konnotációja van.
A Crif elnöke szerint Mélenchon a „köztársaság ellensége", de hasonlóan foglalt állást a „Rasszizmus és Antiszemitizmus Nemzetközi Ligájának" (LICRA) vezetője is, aki szerint Mélenchon a „köztársaságon kívülre került" azzal, hogy
nemcsak, hogy nem ítélte el a terrortámadást, hanem nyíltan a védelmébe vette a palesztinokat és Izrael-ellenes kirohanásokat tett.
Nathalie Saint Criq a „Franceinter" rádióadón foglalta össze, hogy mit és hogyan mondott Mélenchon és nem kevésbé szélsőséges párttársai. „Jean-Luc Mélenchon az elsők között volt, aki azonnal reagált, akárcsak az „Engedetlen Franciaország" (France Insoumise) néhány tagja, akik úgy nyilatkoztak, hogy az izraeliek „megérdemelték" (a terrorista támadást).
Egy másik pártársa Mélenchon sajtóközleményére hivatkozva állította azt, hogy „Izrael megszállási politikájának a következménye" az, ami történt. Vagyis, az arab terrortámadásról a megtámadott fél tehetett a francia szélsőbal szerint.