A mentőcsapatok járatokat ástak a férfiakhoz, miután november 12-én az észak-indiai Uttarkashiban egy földcsuszamlás következtében beomlott a 4,5 km hosszú alagút egy szakasza, mintegy 200 méterre a bejárattól.
A 41 munkást, akik 12 napja várakoznak a beomlott indiai alagútban, már csak órák választják el a szabadságtól, ugyanis a fúrógép közeledik a helyzetükhöz.
A szerda esti áttörés reménye szertefoszlott, miután a műveleteket szüneteltetni kellett, amikor a sziklán és betonon keresztülhaladó fúrógép fémrudakba ütközött.
A hegyvidéki régióban tartózkodó csapatok már a mentés utolsó szakaszára készülnek.
A férfiakat egy 57 méter hosszú acélcsövön keresztül húzzák majd ki, amint azt sikeresen átjuttatták az utolsó törmelékkupacon.
A mentőautók és egy tábori kórház is készen áll, hogy fogadják a kimerült embereket.
Bhaskar Khulbe, India miniszterelnökének korábbi tanácsadója elmondta:
14 méterrel beljebb kell fúrnunk az alagútban. Ha minden jól megy, akkor ma estére elérhetjük őket.
Az elmúlt két hétben a férfiakat úgy tartották életben, hogy oxigént pumpáltak a járatba, és két óránként ételt - diót, csicseriborsót és pattogatott kukoricát - küldtek le a csoportnak.
Atul Karwal, a katasztrófavédelem vezetője elmondta, hogy csapatai arra koncentrálnak most, hogy miként fogják a lehető leggyorsabban és legbiztonságosabban kihozni az embereket.
A mentési munkálatokat többször is késleltették a lezuhanó törmelékek, a további omlásoktól veszélye és a fúrógépek meghibásodása.
Szakértők figyelmeztettek a kiterjedt építkezések veszélyeire Uttarakhandban, amelynek nagy részén gyakoriak a földcsuszamlások - írta a Daily Mail.