A légicsapásoknak a megtámadott iráni Szisztán-Beludzsisztán tartomány kormányzóhelyettese szerint legkevesebb hét halálos áldozatuk volt.
A megtorló pakisztáni légicsapásokra azt követően került sor, hogy a szomszédos Irán kedden drón- és rakétacsapásokat mért a Dzsais al-Adl dzsihadista szervezet két fontos pakisztáni bázisára, és a támadásban két gyermek életét vesztette.
Az Irán és az Egyesült Államok által is terrorszervezetnek tekintett, szunnita militánsokból álló Dzsais al-Adl korábban több délkelet-iráni merénylet elkövetőjeként is jelentkezett.
A szélsőséges csoport az iráni Szisztán-Beludzsisztán tartomány függetlenségéért küzd.
Azon a területen az emberek többsége az iszlám szunnita ágát követi, miközben Irán a síita iszlám központja.
A pakisztáni külügyminisztérium közleménye szerint a csütörtöki támadás rendkívül összehangolt és célzott, precíziós katonai csapások sorozata volt.
A támadást egy tervezett nagyszabású terrorista akcióról szerzett értesülést követően hajtották végre Pakisztán biztonságának megvédése érdekében.
Az iráni Szisztán-Beludzsisztán tartomány kormányzóhelyettese, Ali Reza Marhamati elmondta, hogy a csütörtöki légicsapásoknak több halálos áldozatuk volt. Pontos számukat nem közölte, csak azt, hogy három nő és négy gyermek is meghalt.
Az áldozatok nem irániak voltak
- mondta.
A pakisztáni támadást követően az iráni állami televízió egy névtelenül nyilatkozó tisztviselőre hivatkozva közölte, hogy Teherán határozottan elítélte a támadást, és azonnali magyarázatot követelt Pakisztántól.
Pakisztán Beludzsisztán tartománya, valamint a szomszédos Irán Szisztán-Beludzsisztán tartománya több mint két évtizede küzd a lázadó beludzs csoportokkal.