Le kell bontani a bürokráciát, amely akadályozza a csapatok és felszerelések mozgását, és megnehezíti, hogy az országok válság idején egymás fegyvereit és egyéb felszereléseit használják – mondta a The Times brit napilapnak adott interjúban Alexander Sollfrank altábornagy, a NATO délnyugat-németországi katonai logisztikai központjának parancsnoka.
Ezzel újabb katonai vezető csatlakozott azokhoz a hangokhoz, amelyek szerint belátható közelségbe került a harmadik világháború kitörése.
A Magyar Nemzet korábban arról írt, hogy a múlt hét folyamán Rob Bauer admirális, a NATO Katonai Bizottságának elnöke, valamint a brit és a norvég vezérkari főnök is arra szólította fel az európai országokat, hogy
készüljenek fel egy hamarosan sorra kerülő, Oroszország elleni háborúra.
Sollfrank más német, amerikai és holland tábornokokkal együtt attól tart, hogy az oroszok mélyen a frontvonalak mögött csapnának le, hogy kiiktassák a háborús erőfeszítések fenntartásához szükséges polgári és katonai infrastruktúrát. A katonai vezetők szerint a NATO-nak legfeljebb három éve maradt, hogy felkészüljön egy esetleges orosz offenzívára.
Ebben az esetben
Németország központi szerepe miatt különösen ki lenne téve a támadásoknak.
Az ukrajnai háború fejleményei alapján Sollfrank arra következtet, hogy a lehetséges célpontok a lőszergyáraktól és a parancsnoki központoktól kezdve az erőművekig, hidakig és vasutakig terjednek.
Feltételeznünk kell, hogy egy agresszor a kinetikus és nem kinetikus erők teljes spektrumát be fogja vetni a kommunikációs vonalak megsemmisítésére, a hátországban is. Ez a szabotázscselekményektől kezdve az elektronikus hadviselésen és a kiberhadviselésen keresztül a rakétákkal, drónokkal megvalósuló kinetikus lehetőségekig terjed
− mutatott rá a parancsnok.
Sajtóhírek szerint Németország már megkezdte a felkészülést egy esetleges háborúra, de a hadsereg nincs könnyű helyzetben.