A törvényjavaslat mellett Florida állam szenátusában 23-an szavaztak, 14-en pedig ellene. Ugyanazon a napon az állam képviselőházában is elfogadták, 108 igen és hét nem szavazattal.
Az országszerte számos vitát kiváltó javaslat támogatói a közösségi oldalak fiatalokra gyakorolt káros hatásaival érveltek. A javaslatot benyújtó republikánus szenátor, Erin Grall kiemelte, hogy olyan techcégekről van szó, melyek a gyerekek manipulálása érdekében függőséget okozó eszközöket is készek bevetni.
Több szenátor azonban úgy vélte, elsősorban a szülők, és nem a hatóságok dolga figyelemmel kísérni a gyerekek online tevékenységét,
és a szülők beleszólási jogát hangoztatta csütörtöki sajtótájékoztatóján Florida állam kormányzója, az ugyancsak republikánus Ron De Santis is.
A kormányzó - akinek egyébként még aláírásával hitelesítenie kell a törvényt, hogy hatályba lépjen - januárban már emlékeztetett, hogy több hasonló kezdeményezést a bíróságok már megakadályoztak - írja az AP News.
A törvényjavaslat más ellenzői azt hangoztatták, hogy megsérti az Egyesült Államok alkotmányának első kiegészítését, mely a szólás- és sajtószabadságról rendelkezik.
Amennyiben hatályba lép, a közösségi oldalak felelőssége lesz a 16 éven aluliak regisztrálásának megakadályozása, valamint a már meglévő, 16 éven alattiak fiókjainak eltávolítása.
A legtöbb közösségi oldal csak a 13 éven alattiak regisztrációját tiltja, ám ezt a szabályt világszerte nagyon sokan kijátsszák, mivel a regisztrációnál beírt adatokat gyakorlatilag senki nem ellenőrzi.
Tavaly a szövetségi bíróság megsemmisítette Arkansas állam azon törvényét, mely szülői engedélyhez kötötte volna a kiskorúak közösségimédia-használatát.