A Magyar Nemzet összefoglalója szerint a német védelmi minisztérium szóvivője a BILD-nek elmondta:
megvizsgáljuk, hogy lehallgatták-e a légierőn belüli kommunikációt. A Szövetségi Katonai Felderítő Szolgálat (BAMAD) minden szükséges intézkedést megtett.
Ugyanakkor a felvétel tartalmáról a szóvivő nem volt hajlandó nyilatkozni.
A felvételen hallható, ahogy a Bundeswehr négy tisztje a Taurus cirkálórakéta képességeiről vitatkozik
– nyilván a szövetségi kormány tájékoztatójára készülve. Arról beszélnek, milyen nehézségekbe ütköznének az Ukrajnába történő szállítás - folytatja a tudósítás.
A tisztek megvitatják a felvételen, az ukránok képzését és egyéb technikai részleteket, például a hordozórendszereket. Különféle célpontokat is megtámadhatnak az ukránok a Taurusszal
– köztük a Kercsi (vagy krími) hidat, amely az oroszok által megszállt Krím fontos ellátási útvonala - zárja a lap.
Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő szerint ha Berlin nem ad magyarázatot, az egyenlő a beismeréssel fogalmazott a beszélgetés tartalmára utalva ahogy ezt megírtuk mi is.
A cirkálórakéta hatótávolsága több mint 500 kilométer, és négy navigációs rendszer segítségével képes autonóm módon a célponthoz repülni. Hatalmas átütőereje miatt ideális erősen védett célpontok, például bunkerek vagy főhadiszállások ellen. A Taurus alkalmas repülőgép-hangárok vagy hidak célba vételére is. Minden egyes cirkálórakéta körülbelül 1 millió euróba kerül - fogalmaz a WELT Documentary Youtube-csatorna.
KAPCSOLÓDÓ CIKKEINK