A brit parlamenti képviselő közölte, hogy a héten a Wisconsin állambeli Milwaukee-ba, a Republikánus Nemzeti Konvencióra (RNC) repül, hogy "vállvetve kiálljon Trump elnök és az Egyesült Államok mellett, hogy kiálljon a demokrácia mellett".
A The Telegraph című napilapban Farage azt írta:
Azért teszem ezt, hogy támogassam barátomat, Donald Trumpot, miközben egy korszakalkotó választás későbbi szakaszába érkezünk.
Továbbá reményét fejezte ki, hogy az amerikai elnökválasztás esélyese a republikánus jelölt, így eltökélte, hogy mindent meg fog tenni azért, hogy "az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok különleges kapcsolata a lehető legerősebb legyen".
A politikus a merényletet követően azonnal a média által gerjesztett "gyűlöletnarratívát" tette felelőssé a történtekért, majd felszólította a liberális elitet hogy "mérsékeljék intoleranciájukat".
A médiaelit körében megszokottá vált, hogy Trumpot egy tekintélyelvű fasisztának mutatják be - mostanra már annyira természetessé vált azt hallani, hogy mi, jobboldaliak, akik törődünk az országainkkal, valahogyan tekintélyelvű diktátorok vagyunk
- írta. Majd kiemelte, hogy lehet vitatkozni és nézeteket ütköztetni, de az erőszakhoz folyamodni elfogadhatatlan, függetlenül a nézetektől. "Arra kérek mindenkit a baloldalon, hogy nagyon alaposan gondolják át, hogyan akarnak politizálni. Legközelebb nagyon-nagyon másképp alakulhat" - mondta.
Farage nem az egyedüli jobboldali politikus, aki elítélte a média szerepét az amerikai elnökjelölt elleni gyűlölet szításában: a holland Geert Wilders és Robert Fico szlovák miniszterelnök - aki nemrég szintén túlélt egy merényletet - egyaránt azt állította, hogy a média szította a Trump elleni merényletet.
A Breitbart emlékeztetett, Farage az utóbbi időben szintén a politikai erőszak folyamatos céltáblájává vált, a kampánya során például kövekkel és egy turmixszal is megdobálták.
A Donald Trump elleni merényletről itt olvashat bővebben:
https://www.origo.hu/nagyvilag/2024/07/ralottek-trumpra-egy-kampanyrendezvenyen-video