A CDU-s politikus emlékeztetett, hogy a kölni robbantások a brutalitás új formáját mutatják, melyek szerinte holland drogbandákhoz köthetőek.
Az a módszer, amelyet ezek a bandák alkalmaznak, hogy érdekeiket erőszakkal védjék, új jelenség ebben az országban
- mondta Herbert Reul.
Közölte:
jelenleg nem telik el úgy hét, hogy ne történne valahol robbanás, vagy ne dördülnének el lövések lakó- vagy üzletházakra.
Reul szerint jelenleg 80 nyomozó dolgozik az állítólagosan összefüggő bűncselekményeken.
Június óta 33 gyanúsítottat azonosítottak a bűncselekmények elkövetésével, és 13-at őrizetbe vettek. Jelenleg összesen 43 nyomozás folyik. Mintegy 20 házkutatás során több mint 1200 tárgyat foglaltak le - köztük lőfegyvereket és kábítószereket is - számolt be a Die Welt.
Ahogy arról korábban az Origo beszámolt, szerdán újabb robbantás történt egy kölni társasházban. A detonációt követően tűz ütött ki az épület földszintjén lévő kávézóban.
A kiérkező rendőrség és a tűzoltóság tájékoztatása szerint 20-25 embernek kellett elhagynia a házat.
A rendőrség nyomozást indított a robbanás okainak megállapítására, és azt is vizsgálják, hogy az ügy összefüggésben lehet-e a Kölnben a közelmúltban történt robbanásokkal.
A múlt héten két robbanás is volt a belvárosban, egy divatbolt és egy diszkó előtt.
A hatóságok gyanúja szerint kábítószer-terjesztő bandák közötti összecsapások lehetnek a kölni bűnügysorozat hátterében, amelynek köze lehet a marokkói maffiához.
A Világgazdaság azt írta, hogy
a korábbi robbanások a hatóságok szerint egy bandaháborúhoz köthetők, amit 300 kilogramm kannabisz eltűnése robbanthatott ki.
Az ügyben a rendőrség szerint túszejtés is történt a rivális bandák között a nyár elején. A nyomozók szerint a droggal átvert banda most próbálja visszaszerezni a kábítószert vagy annak árát, és ez állhat a robbanások hátterében.
A Világgazdaság szerint az elmúlt hónapokban kisebb robbanásokról érkeztek jelentések Észak-Rajna–Vesztfáliában, melyeket különböző bandákhoz kötnek.