Michele, aki szabadúszó író, egy gyorsforralót akart rendelni magának, míg a férje egy új hátizsákot akart vásárolni. Ez ahhoz vezetett, hogy külön-külön kerestek rá az interneten a mindkettőjük által kívánt tárgyakra - ez alapból nem okozna riadalmat a rendőrségen. A férje azonban két nappal később, közvetlenül a felmondása előtt, a munkahelyi számítógépéről mindkét tárgyra vonatkozó kulcsszavakat beütötte.
Az informatikai személyzet vette észre a kereséseket, amit a volt munkáltatója jelentett a helyi Suffolk megyei rendőrségnek.
A személyzet ezt a bostoni maratoni robbantások felelőseinek tettei miatt tartotta gyanúsnak.
A 2013. április 15-én, az évente megrendezett bostoni maratonon történt incidens során két személy két házi készítésű bombát helyezett el, amelyek 14 másodperc és 210 méter különbséggel robbantak fel a verseny célvonalának közelében.
A támadás során három ember meghalt és több százan megsérültek.
A házaspár véletlen internetes keresése után több fekete terepjáró állt meg a házuk előtt, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy nem jelentenek terrorfenyegetést.
Michele a blogján írta le a szürreális élményt, mondván, hogy a férje három fekete terepjárót látott a házunk előtt - számolt be róla a Daily Mail.
Az egyik a férjem dzsipje mögé állt a felhajtón, mintha meg akarná akadályozni a távozását.
A biztonsági aggályok után a Suffolk megyei rendőrség közleményt adott ki, amelyben ez állt:
A Suffolk megyei bűnügyi nyomozók egy Bay Shore-i székhelyű számítógépes cégtől kaptak egy tippet egy nemrég elbocsátott alkalmazott által végzett gyanús számítógépes keresésre vonatkozóan.
Michele ezt írta a blogján:
Leginkább szorongást éreztem. Itt tartunk. Ahol, ha megpróbálod megtanulni, hogyan kell lencsét főzni, esetleg megfigyelési listára kerülhetsz.
A 2013. április 15-i bostoni kettős robbantásban hárman - köztük egy 8 éves kisfiú - meghaltak, 264-en pedig megsebesültek. A rajt után pontosan 4 óra 9 perc 44 másodperccel történt az első robbanás a hétfői bostoni maratonon, majd 12 másodpercre rá. A merényletet Dzsohar bátyjával, Tamerlan Carnajevvel követte el, aki később a rendőrséggel vívott tűzharcban életét vesztette. Dzsohart életfogytiglanra ítélték. Arról is írtunk, hogy később bocsánatot kért a bostoni robbantó.
Korábban arról is írtunk, hogy terrortámadást akadályozott meg a dán rendőrség, négy embert tartóztattak le. Mette Frederiksen dán miniszterelnök szerint a fenyegetés a lehető legkomolyabb volt.