Amerika az észak-koreai katonákról: Célpontok lesznek!

Vágólapra másolva!
Az oroszok napokon belül bevethetik az észak-koreai katonákat Ukrajnában – közölte Antony Blinken amerikai külügyminiszter. Ahogy fogalmazott: eddig ugyan nem figyeltek meg összecsapást észak-koreai és ukrán katonák között, de abból indulnak ki, hogy ez a napokban már megtörténhet.
Vágólapra másolva!

Az Egyesült Államok információi szerint nyolcezer észak-koreai katona van a kurszki régióban, egész Oroszországban pedig tízezer.

Antony Blinken az Egyesült Államok külügyminiszter azt is elmondta, az észak-koreai katonák legitim célpontok lesznek, ha bekapcsolódnak a háborúba.

oroszkatonák
Orosz katonák
Fotó: AFP

Az észak-koreai katonák jelenlétét a régióban a NATO is megerősítette hivatalosan, ezzel véget vetve a hetek óta tartó találgatásoknak. 

Megerősíthetem, hogy Észak-Korea csapatokat küldött Oroszországba, ahogy azt is, hogy ezeket a katonai egységeket a kurszki régióba telepítették 

- jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben hétfőn.

Oroszország és Észak-Korea közvetlen katonai együttműködésről, a dél-koreai hírszerzés az elsők között számolt be, majd Jun Szogjol dél-koreai elnök rendkívüli biztonsági ülést hívott össze a hírszerzési, katonai és nemzetbiztonsági vezetőkkel, hogy megvitassák az észak-koreai katonák esetleges ukrajnai jelenlétének következményeit. 

A dél-koreai hírszerzés szerint az észak-koreai csapatok orosz egyenruhákat és hamis személyazonosságot kaptak.

Mind Oroszország, mind Észak-Korea tagadta a katonai támogatásra és a fegyverszállításra vonatkozó vádakat.

Az amerikai külügyminiszter szerint az észak-koreai katonák tüzérségi eszközök és pilóta nélküli repülőeszközök kezelésére és alapvető gyalogsági műveletek végrehajtására kaptak kiképzést, ami szerinte azt jelenti, hogy bevetésre szánják őket a frontvonalakon.

Blinken úgy vélte, hogy az észak-koreai katonák bevetése a gyengeség jele Oroszország részéről - írja a Magyar Nemzet.

Azt is mondta: Kínának az egész nemzetközi közösséggel együtt követelnie kell, hogy Észak-Korea hagyjon fel a provokációival. Hozzátette, hogy a héten erőteljes beszélgetést folytattak Pekinggel. 
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő az Origónak adott júniusi interjúban kommentálta azt a hírt, miszerint Kim Dzsongun fogadta Vlagyimir Putyin orosz elnököt Phenjanban. A szakértő elmondta, hogy 

Oroszország számára stratégiai kérdés, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű utánpótláshoz jusson, és ezáltal megőrizze fölényét a fronton.

Észak-Korea július óta több millió lőszert adott Oroszországnak, amelyek között lehetett legalább 3 millió 152 mm-es tüzérségi lövedék és 500 ezer 122 mm-es lövedék is.

ballisztikus rakétateszt, Észak-Korea
Fotó: X

Közben Észak-Korea bejelentette, hogy interkontinentális ballisztikus rakétát tesztelt, továbbfejlesztve a „világ legerősebb stratégiai fegyverét”. Észak -Korea a tesztkilövésről azt nyilatkozta, hogy ez egy újabb figyelmeztetés az ország biztonságát fenyegető ellenség számára. 
 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!