A tanulmányból kiderül: mintegy 120 ezer 30 és 50 év közötti brit férfi szenved olyan merevedési zavarban, amely a dohányzással függ össze.
"Azok a férfiak, akik szeretnének zavartalan szexuális életet élni, jobban teszik, ha nem gyújtanak rá, mert számos esetben a dohányzás áll a férfiúi impotencia hátterében" - állította Vivienne Nathanson, a BMA tagja.
A "Dohányzás és szaporodás" című tanulmány szerint az évente diagnosztizált méhrák-megbetegedések közül mintegy 1200 esetben a dohányzás az egyik faktor, amely segíti a kór kialakulását. Ráadásul a terhesség alatt dohányzó kismamák gyermekei közül háromszor annyian születnek fejlődési rendellenességgel, mint a nem dohányzó anyukák csecsemői esetén.
Ha a rákot, valamint a dohányzással szorosan összefüggő szív- és érrendszeri betegségeket figyelmen kívül hagyjuk, akkor is bizonyítható, hogy Nagy-Britanniában évente 3-5 ezer vetélést okoz az aktív vagy a passzív dohányzás. A BMA tanulmánya szerint a dohányosok 40 százaléka kockáztatja, hogy meddő lesz. "Azok a férfiak és nők, akik egy napon gyermeket akarnak, dobják a cigarettát a szemétbe" - figyelmeztetett Nathanson.
A passzív dohányzás is komolyan károsítja a gyermekek egészségét - olvasható a tanulmányban -, évente több mint 17 ezer 5 évesnél fiatalabb brit gyermek kerül kórházba a passzív dohányzásnak tulajdonítható légzőszervi megbetegedésekkel.
"A dohányzás rendkívüli módon befolyásolja az utódnemzést és szülést a serdülőkortól a felnőttkorig" - figyelmeztetett Sinead Jones, a BMA dohányzással kapcsolatos kutatásainak vezetője.