Ágnes: görög eredetű név, jelentése: szűzies, tiszta, szemérmes. A középkorban a latin agnus (bárány) szóval azonosították, a hasonló hangzás és a bárány jelképes jelentése alapján.
Az Ágnes nevet viselő nők személyiségét két oldalról lehet megközelíteni. Az egyik az érzelmek a másik pedig a racionális, vagyis a tudatos cselekedetek oldala.
Előfordulhat, hogy az Ágnesek nem mindig azt teszik, amit gondolnak, vagy nem mindig azt mondják, amit gondolnak. Amikor érzelmileg befolyásolt szituációban vannak, megeshet velük, hogy nem tudnak határozottan dönteni. Gyakran érezhetik azt: ahhoz, hogy megfelelő döntést tudjanak hozni, teljesen ki kell zárni az érzelmeiket. Talán ilyenkor merülhet fel bennünk, hogy bármit választanak, nincs jó döntés. Bizonytalanságuk abból is adódhat, hogy szándékosan nem szeretnek megbántani senkit, sőt, a legjobb döntést szeretnék hozni, ezért nehezen foglalhatnak állást.
Ha az Ágnes nevet viselő hölgyek a magabiztos oldalt képviselik, akkor nagyon határozott, az előbb említettekkel szemben a döntéseik súlyát vállaló hölgyekkel állhatunk szemben, akik pontosan tudják, hogy mit akarnak, sőt előre megtervezik a dolgaikat.
Az ilyen hölgyeknek általában kiváló lényeglátó, analizáló képességük van, amely miatt úgy tűnik, mintha a hibákra specializálták volna magukat. A munka igen fontos tényező az életükben, mert nagyon szeretnek dolgozni, jönni-menni, állandóan tevékenykedni. Ezek a hölgyek az irányításra születtek, sokszor kivívják, vagy inkább kiérdemlik környezetük tiszteletét és elismerését.
Azonban sokszor igen türelmetlenek, nehezen viselik azt, ha valaki lassú, határozatlan, és gyenge. Ilyenkor fejlett kritikai érzéküknél fogva észrevételeiknek talán éppen nem a legmegfelelőbb formában, de hangot adnak. Maximalizmusuk okán magasra teszik a lécet magukkal szemben, de ugyanazt a maximális teljesítményt várják el másoktól is. Folyton bizonyítani szeretnének. Nemcsak a határozottságuk, de igen gyakran a műveltségük, szakmai tudásuk, alaposságuk is kiemeli őket a környezetükből.
Határozottságuk sokszor ellentmond annak, hogy mennyire finomlelkű, érzékeny, az érzelmek megélésére vágyó, együttérző, gondoskodó hölgyekként képesek viselkedni otthonukban.
A család és a hivatás sokszor nehéz feladatok elé állítja őket. Előfordulhat, hogy úgy érzik, összeegyeztethetetlen az életüknek ez a két színtere, és döntésre kényszerülnek. Azonban hiába választanak és döntenek egyik vagy másik mellett, mindig érzik magukban a kihívást, hogy a sikereket a hivatásban és a boldogságot a családban egyszerre éljék meg.
Minden olyan hivatás, ahol ki tudják élni mozgékonyságukat, lendületességüket, ahol mindig új kihívások izgalmas élmények várnak rájuk, illik hozzájuk. Pedagógiai érzékenységük tehetséget adhat mind a gyermek mind a felnőtt oktatáshoz. Szolgálatkészségük pedig gyakran az egészségügy felé szólíthatja őket.