Első lépés legyen a nagytakarítás!
Lakásfrissítésünket kezdjük egy alapos nagytakarítással és selejtezéssel! Ritkítsuk meg a szekrényeinket és szabaduljunk meg minden olyan holmitól, amit nem használunk, ami már nagyon kopott, vagy amelyikhez valamilyen kellemetlen emlék fűz! A lakás energiái fizikailag is felfrissülnek attól, ha nem terheljük felesleges kacatokkal. Ha pedig végre nem látjuk nap, mint nap a nyomasztó emlékeinket, szellemileg, érzelmileg könnyebbülhetünk meg.
Lepjük meg otthonunkat néhány újdonsággal!
Miután ily módon rendet raktunk és kitakarítottunk a lakásban, a megunt tárgyaink helyett beszerezhetünk egy-két új bútordarabot, dísztárgyat. Egy új asztalterítő, függöny, egy csokor virág, egy új kép a falon, vagy egy szép gyertyatartó gyakran csodákra képes!
Ha azonban nem csak a hangulatunkon és a lakás szépségén, hanem ez utóbbi energiáin is javítani szeretnénk, akkor bizony nem elég a régi tárgyak kiselejtezése és néhány új holmi beszerzése! Arra is oda kell figyelnünk, hogy a lakáson belül hova kerülnek a bútoraink és egyéb berendezési tárgyaink.
Rendezzük át a lakást!
Az átrendezés során arra ügyeljünk, hogy lehetőleg a szoba déli, déli, délnyugati részére kerüljenek a szekrények. Keletre és északra tehetünk egy könnyű könyvespolcot, de ruhásszekrényt lehetőleg ne. Ha van kis házi oltárunk, az kerüljön északkeletre vagy keletre. Az ágyunknak jó helye van délen, délnyugaton, nyugaton, esetleg keleten. Az íróasztalunkat igyekezzünk úgy fordítani, hogy munka közben észak, északkelet vagy kelet felé tekinthessünk.
Helyezzük el tudatosan a dísztárgyainkat!
Dísztárgyaink legjobb helyét elsősorban színük, formájuk, anyaguk és méretük alapján találhatjuk meg. Általános szabály az, hogy a nagy, nehéz tárgyak helye elsősorban a lakás, vagy egy-egy helyiség déli, délnyugati, nyugati részén van, legyen ez akár egy nagy szekrény, egy nagyobb szobor vagy padlóváza. A szobák északkeleti részét legjobb lenne teljesen szabadon hagyni. Ha ez nem megoldható, csak könnyű és kisméretű tárgyakat tegyünk oda.
Nagy divat mostanában a csobogó. Ha már beszereztünk egyet, akkor nagyon fontos, hogy csakis északra, északkeletre esetleg keletre tegye! Semmi esetre se kerüljön a csobogó vagy egyéb vízzel kapcsolatos dolog (például akvárium)délnyugatra, délre vagy délkeletre!
Kedvenc gyertyáink legjobb helye a szoba délkeleti részében van. Ide kerülhetnek az elektromos berendezéseink is, valamint a hegyes, háromszögletű tárgyaink. Északnyugatra tehetjük a szélcsengő-gyűjteményünket.
Vizsgáljuk meg a képeinket is!
Először is, vegyünk le minden olyan képet a falról, amelyek szenvedést, háborút, félelmet, vagy bármilyen más kedvezőtlen dolgot ábrázolnak! Az ilyen jellegű képeknek nincs helye az otthonunkban! A vizet, vízpartot ábrázoló képeket tegyük északra vagy északkeletre. A nagy hegyeket, sziklákat ábrázolókat pedig délre, délnyugatra, vagy nyugatra. A tüzet, vagy a tűz színeit megjelenítő képek legjobb helye délkeleten van. Északnyugatra tehetjük az olyan alkotásokat, ahol a szél vagy Hold jelenik meg, keletre pedig a napkeltét megörökítő képeinknek találhatunk jó helyet. Gyermekeink képe kerüljön keletre vagy északkeletre.
A lakás energiái fizikailag is felfrissülnek attól, ha nem terheljük felesleges kacatokkal |
A jelen és a múlt
Nagyon fontos, hogy semmi olyan dolgot ne tegyünk a lakás, vagy egy-egy szoba északkeleti részére, ami a múltunkat, vagy általában a múltat képviseli. Mivel az északkelet a jövő égtája, tegyünk oda mindent, ami azzal kapcsolatos, illetve amire vágyunk. Délnyugatra kerülhetnek a múlt emlékei.
Komolyabb problémák orvoslása
Előfordulhat, hogy otthonunknak olyan komoly energetikai problémái vannak, hogy egy egyszerű lakásfrissítéssel nem lehet ezeket kiküszöbölni. Igen súlyos hibának számít például, ha lakásunk északi, északkeleti vagy keleti részén nincsenek ablakok, ha ezen területek valamelyikére került a vécé, a lomtár vagy egy raktár. Nagyon szerencsétlen az is, ha délnyugaton van a főbejárat, vagy az erkély. A délkeleti hálószobának is sok negatív következménye lehet, valamint annak is, ha a lakás közepén van a vizesblokk.
Az ilyen jellegű hibákat kis mértékben enyhítheti a tavaszi lakásfrissítésünk, de igazán hatásos védelmet az ad, ha a legkomolyabb problémákat a Vaszati energetikai eszközeivel is korrigáljuk. Ezek az eszközök a védikus írások több mint 5000 éves leírásai alapján készülnek, és bizonyítottan jó hatással vannak az egész energiamezőre.
Próbáld ki Te is, milyen csodálatos egy tudatos tavaszi lakásfrissítés!