A jövő hét egyik fénypontja a Che Sudaka keddi fellépése, melynek argentin és kolumbiai zenészei Barcelona óvárosában alapozták meg a hírnevüket - második lemezüket már a Manu Chao egyik tagjával közösen készítették el.
A Che Sudaka a nagytestvéréhez hasonlóan szociális témákat dolgoz fel számaiban. A legtöbb dal a bevándorlás és a szociális egyenlőtlenség kérdéskörét dolgozza fel.
A Che Sudaka 2002-ben alakult meg a spanyol fővárosban. Tagjai voltak utcazenészek, játszottak bárzenekarként. Nemzetközi figyelmet először akkor vívtak ki maguknak, amikor felkerült a Sin Papeles című számuk a barcelonai meszticszcénát reprezentáló La Colifata című lemezre.
Az első, 2003-ban megjelent albumuk, a Trippi Town a megismerkedésük helyszínéről kapta a nevét. A Plaza del Trippin (George Orwell Square) alakult meg a csapat - úgy látszik, a név kötelez, és hatással van a világnézetre is.
A lemezen sokféle stílust ötvöznek: reggae, ragga, latinpunk és argentin népzene egyvelege jellemzi számaikat. Első európai turnéjukon megjárták Franciaországot, Belgiumot, Olaszországot, és új ötletekkel hazatérve felvették második lemezüket, az Alerta Bihotzát.
Az album munkálataiban Manu Chao basszusgitárosa is részt vett. A hírek szerint ő felel a második lemez keményebb hangzásáért. Az Alerta Bihotzán olyan ismert vendégzenészek is hallhatóak, mint Fermin Muguruza (Kortatu, Negu Gorriak), Yacine (Cheb Balowski, Nour), Dede Trake (Cannabistro).
A zenekar tavaly potom háromszáz koncertet adott turnéja során. Legutóbb egy akusztikus albummal jelentkezett, Mirando El Mundo Al Revés címmel.
El Trenecillo
A fentiekből is kitűnik, hogy igen mozgalmas kedd estére számíthat a West-Balkán közönsége. Bemelegítésnek a Zuboly kezd, vagyis egy olyan csapat, amelynek nem okoz gondot összemixelni az opera, az operett, a pop és a hiphop stílusjegyeit a népzenével.