A műsor mindazonáltal sokkal erősebbnek tűnik az elképzelésnél, egyaránt lesznek ruhabemutatók, gasztronómiai programok és koncertek. A szombaton tizenegykor esedékes megnyitó után egy feltehetőleg nagyon hangulatos, délelőtti afrikai és ázsiai divatbemutató kezdődik. A színes-fodros egzotikus öltözetek és a csinos modellek után féltjük kicsit a felspannolt közönséget, ugyanis a Határőrség zenekara mutatja majd be, mit tud.
Aztán viszont mindenki megnyugodhat, mert egy háromnegyed órás sahaja-jóga program következik. A sahaja lényege, hogy felfedezzük önmagunkat, mégpedig olyan egyszerű módszerrel, melyhez nem kell előképzettség, sőt állítólag még hinni sem kell abban, hogy sikerülni fog. Merthogy anélkül is fog. Az elmélyülés után a Duna Művészegyüttessel lehet visszatérni a földre.
Fél háromkor aztán ismét élesváltás: jön a Molatako kameruni együttes, majd a pakisztáni Punjabi, aztán a délutáni események zárásaként a Sankofa Ghánából. Este negyed héttől érkezik a nigériai gyökerű Bongo Men, majd a marokkói zenét más népek modern és népzenéjével keverő, mára széles körben ismertté vált Chalaban.
A fesztivál vasárnapi programja már egységesebbnek tűnik, bár az Afro Zouk táncház és a nigériai Afro Keguys együttes közé betették a rendőrzenekart, ki tudja, miért (hacsak nem azért, mert Lamperth Mónika belügyminiszter is az esemény védnökei között van). A Keguys után a török Arasinda következik, majd a Punjabi dupláz, a délutánt pedig az Agbeko Cultural Group zárja.
Este fél héttől színpadra lép Joós Judit és a Jamina Ghawze "orientális táncegyüttes". Végül pedig a szenegáli Afro Magic jön, nyolckor, hogy beletáncoltassa a vasárnapba a minden bizonnyal felhevült közönséget.