Nemcsak a jazz-rajongók számára szenzációs a hír, hogy a két amerikai Grammy-díj-gyűjtő sztár lemezbemutató turnéján útba ejti Magyarországot, a július 17-i dátumot az igényes popzene kedvelői is bejelölhetik naptárukban. George Benson és Al Jarreau éppen arról nevezetesek, hogy a jazzből indulva más műfajok felé is könnyen találnak utat: Jarreau az egyetlen művész, aki három különböző kategóriában - jazz, pop és R'n'B - egyszerre nyert Grammyt, Benson pedig az a gitáros, aki csaknem minden stílusban brilliánsan játszik, legyen az swing, bop vagy R'n'B. A két hasonszőrű zenész egymásra találása olyan lemezt eredményezett, amely már most gyanús, hogy legendává válik.
George Bensont énekesként ismeri jobban a nagyközönség, pedig előbb játszott Miles Davisszel, minthogy danolászni kezdett volna saját zenéjére. Fénykora a hetvenes évek volt, amikor ontotta a slágereket: a pop-os beütésű Breezin' egy rádió szignálja, a This Masquerade pedig az 1977-es év legjobb dala lett. A Give Me The Night-tal, amely máig az egyik legismertebb száma, az akkor divatos diszkó világába ruccant át. Al Jarreau sem marad le sokkal a kolléga mögött: aki nem járatos a jazz világában, leginkább onnan ismerheti, hogy a We Are The World-ben ő énekli azt a sort: "...and so we all must lend a helping hand...". Aki kicsit otthonosabban mozog a jazz környékén, emlékezhet, hogy Al Jarreau adott szavakat Dave Brubeck klasszikusának, a Take Five-nak.
A Givin' It Up 13 dala az énekes Jarreau és az - elsősorban gitáros - Benson erényeit ötvözi: egymás dalaival és ismert szerzeményekkel játszanak el, de őrizve a megszokott színvonalat. A Breezin' című szám Benson 1976-os albumának címadó szerzeménye, amelyet szövegével Al Jarreau tupírozott fel. A következő szám, a Mornin' viszont Jarreau eredeti dalának feldolgozása Benson gitárjátékával.
Kettejük összjátékát számos sztármuzsikus egészíti ki - például Paul McCartney, aki a szomszéd stúdióban dolgozva átruccant a fiúkhoz, vagy Jill Scott, Billie Holliday méltó utódja, Marcus Miller, Miles Davis Tutu-jének szerzője, vagy Herbie Hancock, aki szólózik a Davis-szám újraköltésében. Az albumot a 2007-es Grammy díjkiosztón is magasra értékelték: két elismerést is begyűjtött: a legjobb pop instrumentális előadás díját a Mornin' című dal nyerte, míg a legjobb tradicionális R&B előadás díját a God Bless the Child.
Ezeket a dalokat hallhatja majd a magyar közönség a budapesti koncerten, amely mind a jazz-szeretőknek, mind a popműfajok kedvelőinek élmény lehet: bár minden számban ott lapul a jazz, Benson és Jarreau könnyedre hangszerelték közös dalaikat. Kettejük fellépése mindenképpen ritka alkalom, hogy a két legendát együtt, egy színpadon lássuk.
George Benson & Al Jarreau, Budapest, Papp László Sportaréna, 2007. július 17. 20.00