Király Gábor nem hiába érzékenyült el a belgák elleni meccs után, meglehet, ez volt élete utolsó válogatottmérkőzése. A 40 éves kapus
az Eb egyik legnépszerűbb játékosa volt,
és a nyolcaddöntőben tíz hihetetlen védéssel segítette a csapatot, nem rajta múlt a nyolc közé jutás.
De hasonlóan jól játszott a csoportmeccseken is, összesen egy komolyabb hibája volt, amikor kiejtette a labdát a kezéből az izlandiak 11-ese előtt. Jó döntés volt a kapuba állítása.
Lang Ádám mind a négy meccset végigjátszotta, és 23 éves kora ellenére érett futballt mutatott be. Az sem esett nehezére, hogy Fiola Attila sérülése után jobbhátvédként kellett szerepelnie, talán csak a belgák ellen maradt el az addigi szintjétől. Igaz, nem volt könnyű dolga, hiszen a világklasszis Eden Hazard-ral kellett farkasszemet néznie.
Korhut Mihály a portugálok ellen kapott lehetőséget balhátvédként, és sikerült felvennie a csapat ritmusát, így elmondhatja magáról, hogy ott volt az Eb legjobb meccsén.
Kádár Tamás végig magabiztos pontja volt a magyar csapatnak, támadásban és védekezésben is kiválót nyújtott.
A válogatott egyik legjobbja volt, arra tippelünk, hogy Lengyelországból elég gyorsan el fogja vinni egy topligás csapat.
Fiola Attila sajnos csak 90 percet kaphatott, mert megsérült, pedig betonbiztos helye volt a jobbhátvéd posztján. Andreas Möller másodedző sajnálkozott is, hogy a Puskás Akadémia focistája nem szerepelhetett a belgák ellen, hiszen vele talán jobb esélyeink lehettek volna. Ez mindent el is mond arról, mennyire fontos láncszeme a válogatottnak.
Pintér Ádám meglepődhetett, amikor kiderült, hogy a támadók között kellene bizonyítania Belgium ellen. A meccs nem sikerült neki túl jól, de ez elsősorban nem az ő hibája. A bátorság és a küzdeni akarás rajta is látszott, ott volt a helye az Eb-n.
Guzmics Richárd megilletődötten kezdett az osztrákok és a portugálok elleni meccsen is, úgy tűnik, kell neki mindig egy kis idő, míg felveszi a ritmust.
Ha ezen javít, akkor a vb-selejtezőkön is kirobbanthatatlan lesz a csapatból. És ne felejtsük, ő volt az Eb egyik leggyorsabb játékosa!
Bese Barnabás esetében már az is meglepetés volt, hogy újoncként bekerült az Eb-keretbe. A portugálok ellen megkapta a lehetőséget, és nem is játszott rosszul. Az MTK jobb oldali védője még csak 22 éves, előtte a jövő.
Egy látalunk megkérdezett belga szakíró csodálkozott, hogy Juhász Roland miért nem volt kezdő az osztrákok ellen, Fiola sérülésével aztán eljött a Videoton-védő ideje. Langból jobb oldali védő lett, ő pedig Guzmics mellé került középen, és hozta a tőle megszokott színvonalat. A belgák ellen volt egy remek lövése is.
Elek Ákos fáradtan, már-már sérülten érkezett meg az Eb-re, ennek megfelelően nem is kapott túl sok lehetőséget, összesen 134 percig volt a pályán. Lefelé nem lógott ki, de ezúttal nem is tett hozzá túl sokat a csapat játékához.
Nem tudhatjuk, Dzsudzsák Balázst pontosan milyen taktikai utasításokkal küldte a pályára Bernd Storck, a csapatkapitány mindenesetre az első két csoportmeccsünkön nem játszott kiemelkedően, de azért így is hozzátette a magáét a sikerhez. Mígnem eljött a harmadik meccs, ahol
nemzetközi címlapsztori lett belőle,
hiszen ugyanúgy két gólt szerzett, mint Ronaldo.
A portugálok ellen hihetetlenül lelkes volt, lehetőségei is voltak, nem játszott rosszul. Úgy tűnik, nincs ellenére, hogy ballábas létére a jobbszélen is bevetik, ahol ő is jól csinálja az Arjen Robbenre jellemző, "beviszem középre a labdát, és ballal tüzelek" akciót.
A 21 éves Nagy Ádám az Eb egyik nagy felfedezettje, már a torna során hallani lehetett arról, hogy olyan csapatok vinnék a Fradiból, mint a Marseille vagy a Benfica. A futsalmúlttal is rendelkező, technikás középpályás védekezésben és támadásban is kiválót nyújtott, főleg Gera Zoltánnal érezte magát jól a védők előtt.
Böde Dániel 34 percet kapott összesen. Sok focista bármit megadna ennyi Eb-szereplésért, de az ezúttal nem derült ki, mit tud.
Lovrencsics Gergő az osztrákok elleni meccsen még mankóval közlekedett, a belgák ellen pedig már az egyik legveszélyesebb magyar volt, bátran lőtt távolról, nem sok kellett ahhoz, hogy betaláljon. Összesen 173 percig volt a pályán, és bebizonyította, hogy a jövőben is lehet rá számítani szélsőként.
Kleinheisler László alapvetően Bernd Storck felfedezettje, és most a német kapitány Európának is megmutathatta, miért bízik annyira a barcikai Scholesban, Orbán Viktor egykori felcsúti kedvencében.
A Werder Bremen légiósa csak 169 percet játszott az Eb-n, mégis nagyon büszke lehet magára. Ausztria és Izland ellen olyannyira jól játszott, hogy a francia L'Équipe sportnapilap
beválasztotta a csoportkör válogatottjába.
A csapat alapembere – vagy inkább nélkülözhetetlen tagja – lett. A belgák ellen tulajdonképpen pótolhatatlan volt.
Stieber Zoltán az osztrákok ellen álomcsere volt, hihetetlenül okos gólt szerzett, majd kezdőbe került Izland ellen – ekkor már nem sikerült annyira jól szerepelnie. Ezzel együtt elégedett lehet azzal a 84 perccel, amit a pályán töltött.
Szalai Ádám az osztrákoknak bekotort borzasztó fontos góljával elhallgattatta a csapatból őt régóta kikövetelő kritikus hangokat. Az izlandiak ellen küzdött, mint az egész csapat, aztán a portugáloknak lőtt mindhárom magyar gólból kivette a részét, éppen azokat az erényeket csillogtatva, amelyek miatt Storck bízik benne. A belgák ellen kihagyta a legnagyobb helyzetünket, de akkorra már eldőlt a meccs. A Whoscored csatárrangsorában 51-ből a 22. az Eb-n.
A lengyel drukkerek és újságírók nem értik, Nikolics Nemanja miért nem kezdő a magyar válogatottban, hiszen a lengyel bajnokságban zsákszám lövi a gólokat. Erre is megvan a magyarázat, egyszerűen nem fekszik neki a válogatott taktikája. Az Eb-n csak 39 percet kapott, de így is sikerült összehoznia egy gólt: az ő centerezése után született az izlandi öngól.
Priskin Tamás Ausztria ellen csereként állt be, és mértani pontosságú, tökéletes gólpasszt adott a megiramodó Stiebernek. Izland ellen ezek után kezdő volt, 66 percet kapott.
Gera Zoltán nagyszerűen játszott szinte az egész tornán, jól működő kapocs volt a védelem és a támadók között. 37 évesen is rengeteget futott, 82 százalékos pontossággal passzolt, és Portugáliának egy remekbe szabott gólt lőtt.
Az első két kör után a 2. helyen állt a védekező középpályások rangsorában, és a nyolcaddöntő után is csak a 13. helyig csúszott le. Ha visszavonul a válogatottságtól, nehéz lesz olyan embert találni a helyére, aki ugyanilyen jó támadásban és védekezésben.
Németh Krisztiánnak hiába csatár az eredeti posztja, a magyar válogatott által alkalmazott – hol 4-3-2-1-es, hol 4-1-4-1-es – rendszerben a középpályán jut neki hely, ott játszott az Ausztria elleni első meccsünkön is. A torna talán legegyenletesebb magyar teljesítményét nyújtó Kádárral remekül megértette magát a bal oldalon, és volt egy óriási lövése, amelyet bravúrral védett a kapus. Ennek ellenére később már csak 19 perc jutott neki, a portugálok elleni meccsen csereként beállva.