A csillogó szállodasorok mellett teljesen háttérbe szorult a sport, a rendezők meg sem próbáltak tenni valamit a pályák javítása érdekében. Az időjárás miatt különös szerep hárult a lécek viaszolására: éppen 50 km-en fordult elő, hogy amíg a rajt idején fagypont körüli volt a hőmérséklet, addig a célban már 20 Celsius fok várta a versenyzőket - pluszban természetesen! Az esélyes norvégok és finnek el is szúrták a síviadalt, meglepetésre hármas svéd siker született, az aranyat Per Hedlund szerezte meg.
Kanada jégkorong-válogatottja 38 gólt ütött ellenfeleinek (Svédország 11-0; Nagy-Britannia 14-0; Svájc 13-0), s egyet sem kapott, így megvédte olimpiai bajnoki címét. A magyar együttes, amely két évvel korábban tért át jéglabdáról a hokira, mindhárom összecsapását elveszítette, így a 11 indulóból az utolsó helyet szerezte meg.
A csapat névsora: Barcza Miklós, Farkas Mátyás, dr. Barna Frigyes, Krempels Péter, dr. Krepuska István, dr. Lator Géza, Minder Sándor, Ordódy Béla, Révay József, Weiner Béla.
Az olimpia legeredményesebb versenyzői 2-2 aranyat nyertek: a norvég Johan Gröttumsbraaten megnyerte az északi kombinációt és a 18 km-es sífutást, míg a finn Clas Thunberg győzött az 500 m-es és 1500 m-es gyorskorcsolyázók között.
1928. február 11-19., St. Moritz az éremtáblázat végeredménye: az olimpia legeredményesebb sportolói: |
Chamonix-hoz képest javítottak a magyar sportolók, a gyorskorcsolyázó Eötvös Zoltán lett, aki 1500 méteres, északiakat is megelőzve a tizedik helyen végzett. Nagy veszteségként könyvelhette el viszont a vezetés, hogy az 1922-ben, Zakopanéban nemzetközi síugróversenyt nyert Szepes Béla az utolsó edzésen megsérült, így nem indulhatott az ötkarikás játékokon.
Pincési László