Sziharulidze kijelentette, hogy politikai provokációnak tartják a történteket, ráadásul soha nem látták és soha nem beszéltek Alizman Tohtahunovval. "A botrány kétségtelenül előnyös a tévétársaságoknak, mivel felfokozott érdeklődést váltanak ki, és ennek megfelelően növelhetik a bevételeiket. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy ez a sportolóknak hatalmas erkölcsi kárt okoz" - tette hozzá.
Tamara Moszkvina, a páros edzője szintén megerősítette, hogy nem ismeri a pontozók megvesztegetésével gyanúsított bűnözőt. Felháborítónak tartja, hogy tanítványai nevét újabb, minden határt meghaladó botrányba keverték bele. Hangsúlyozta, hogy Jelena és Anton a kemény munkának köszönhetően szerzett aranyérmet a 2002-es Salt Lake City-i olimpián, de ennek ellenére még mindig magyarázkodniuk kell.
Az ezüstérmes orosz jégtáncpáros férfi tagja, Ilja Averbuh kijelentette, hogy számára érthetetlen ez a botrány. Megítélése szerint a Marina Anissina, Gwendal Peizerat francia páros kitűnően szerepelt, megérdemelten lett aranyérmes, és semmi szüksége nem volt arra, hogy kétes hátterű emberekkel összeesküvést szőjön.
Az Orosz Olimpiai Bizottság még pénteken rendkívüli ülést tart, hogy a meghívott szakértők segítségével kidolgozza hivatalos reagálását. Gennagyij Svec szóvivő közölte, hogy a testület támogatja az érintett sportolók esetleges jogi lépéseit.
Időközben egyre több információt közölnek a szerdán Olaszországban letartóztatott Alimzan Tohtahunovról. Azt lehet róla tudni, hogy orosz állampolgár, 1949. január 1-jén született Taskentben. A művész és sportolói körökben jól ismert dúsgazdag férfi évek óta Párizsban élt, és bőkezűen támogatta kedvenceit. A barátai közé tartozik - többek között - Alla Pugacsova, Oleg Blohin, Vjacseszlav Koloszkov, valamint sok sztárteniszező. Az orosz hatóságok képviselői - köztük Vlagyimir Rusajlo volt belügyminiszter - is meglehetősen túlzottnak ítélték azokat az amerikai állításokat, miszerint Tohtahunov a szervezett bűnözés egyik vezéralakja. Azt elismerték, hogy a férfinak vannak kétes ügyletei, de semmiképpen sem tekinthető "nagyhalnak".
A bűnözőt fiatal korában kétszer ítélték egy-egy éves szabadságvesztésre a Szovjetunióban, egyszer irathamisításért, egyszer munkakerülésért.
Szekeres Katalin