Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Real Madrid-Napoli 3-1 (1-1)
Santiago Bernabéu, Madrid, játékvezető: Skomina (szlovén)
Real Madrid: Navas - Carvajal, Ramos (Pepe 71.), Varane, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Rodríguez (Vázquez 76.), Benzema (Morata 82.), Ronaldo
Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zielinski (Allan 75.), Diawara, Hamsík (Milik 84.) - Callejón, Mertens, Insigne
gól: Benzema (19.), Kroos (49.), Casemiro (54.), ill., Insigne (8.)
A Real Madrid és a Napoli nem először futott össze a BEK-ben/BL-ben, az 1987–1988-as szezonban már találkoztak, akkor Diego Maradona játszott az olasz csapatban, viszont a Real Madrid jutott tovább 3-1-es összesítéssel.
A királyi klub azóta kilenc alkalommal találkozott olasz ellenféllel a BEK/BL kieséses szakaszában, viszont csak egyszer jutott tovább. Maradona egyébként ezen az estén is ott volt a Santiago Bernabéu Stadionban, a lelátóról szurkolt egykori csapatának, a kezdő sípszó előtt viszont mondott pár buzdító szót az öltözőben.
Szerencsét is hozott az argentin legenda, hiszen a Real Madrid akár a 10. másodpercben gólt szerezhetett volna, mégis a vendégek kerültek előnybe a találkozó elején. A 8. percben csúnyán bealudt a Real Madrid védelme a kapussal, Keylor Navasszal az élen, Lorenzo Insigne majdnem a félpálya közepéről szerezte meg a vezetést egy okos és tökéletesen helyezett lövéssel a Napolinak.
Nem kellett sokat várni az egyértelmű fölényben futballozó Real Madrid egyenlítésére, Dani Carvajal beadása után Karim Benzema a 19. percben fejjel vette be Pepe Reina kapuját.
A francia ezzel az ötödik helyre lépett fel a BL góllövőlistájának örökrangsorában, honfitársát, Thierry Henryt megelőzve.
A Napoli félelmetes támadósorának híre bejárta egész Európát (jogosan, hiszen a délolasz csapat legutóbbi 10 mérkőzésén 29 gólt szerzett), de ebből ezen az estén nem sokat mutatott Maurizio Sarri együttese, amely a korai gól után csak elvétve jutott el a madridi kapuig.
A Real Madrid viszont folyamatosan támadott, többször közel járt a második gól megszerzéséhez, de a szünetig csak kapufáig jutottak a hazaiak, ezt is Benzema jegyezte Cristiano Ronaldo pazar előkészítését követően.
Az 1-1 teljesen vállalható eredmény volt a Napolinak a szünetben, de a második félidőben gyorsan és elég sokat romlott az olaszok helyzete. Két középpályás intézte el a Napolit, a 49. percben Toni Kroos rúgta meg első BL-gólját Real-mezben:
...az 54. percben pedig a brazil Casemiro találta el pokoli jól a labdát, Reinának esélye sem volt a védésre.
A Real második gólját Cristiano Ronaldo készítette elő, a portugál ezzel egy tőle váratlan rekorddal lepte meg a szurkolókat:
Ryan Giggset megelőzve már neki van a legtöbb gólpassza (31) a BL történetében.
A folytatásban a Napoli csak lesgólig jutott, így nem tudta egy újabb találattal igazán izgalmassá tenni a párharcot az olaszországi visszavágó előtt, a Real Madrid magabiztos játékkal szerzett megnyugtató, kétgólos előnyt az előzetesen kiélezettebbnek várt párharcban.
Bayern München-Arsenal 5-1 (1-1)
Allianz Arena, München, játékvezető: Mazic (szerb)
Bayern München: Neuer - Lahm, Javi Martínez, Hummels, Alaba - Xabi Alonso, Vidal - Robben (Rafinha 88.), Thiago, Douglas Costa (Kimmich 84.) - Lewandowski (Müller 86.)
Arsenal: Ospina - Bellerín, Mustafi, Koscielny (Gabriel 49.), Gibbs - Coquelin (Giroud 77.), Xhaka - Iwobi (Walcott 66.), Özil, Oxlade-Chamberlain - Sánchez
gól: Robben (11.), Lewandowski (53.), Thiago (56., 63.), Müller (88.), ill., Sánchez (30.)
Valódi edzőlegendák találkoztak a müncheni Allianz Arénában, hiszen csak Sir Alex Ferguson edzői pályafutása számlál több BL-mérkőzést, mint az Arsenalt irányító Arsene Wengeré és a Bayern Münchent irányító, a sorozatot háromszor is megnyerő Carlo Ancelottié. Valójában a skótot két rekordtól is megfosztották szerda este a kollégák:
immáron Ancelottié a legtöbb mérkőzés a BL kieséses szakaszában, Wengeré pedig a legtöbb szezon a BL kieséses szakaszában.
A Bayern München egy november vége óta tartó veretlenségi sorozattal, de a német bajnokságban nyújtott teljesítményét látva nem a legjobb formában várta a nyolcaddöntőt. Az Arsenal szurkolóinak a Watford és a Chelsea elleni vereségek adhattak okot az aggodalomra, illetve a tény, hogy a Bayern a 2012–13-as és a 2014–15-ös szezonban is a legjobb 16 között búcsúztatta a londoni csapatot, amely az elmúlt öt szezonban minden alkalommal megpróbálta, de képtelen volt túllépni nyolcaddöntőn.
A mérkőzés a futball egyik alaptörvényével kezdődött: ha Arjen Robbennél van a labda, és a Bayern támadóját engedik a szélről befelé törni, abból bizony gól lesz. Az Arsenal elkövette ezt a súlyos hibát a 11. percben, nézzék csak, mi lett a vége:
A vezető gól egy szép egyéni akció után született, de csapatmunka eredménye volt: 11 hazai játékosból kilenc labdához ért Robben parádés találata előtt.
A négy támadóval, de Thomas Müller nélkül felálló németek sokkal többet birtokolták a labdát (78%), mégis az Arsenal találta el többször a kaput az első félidőben (3-5), a 30. percben pedig a létfontosságú idegenbeli gól is összejött a vendégeknek, igaz, ehhez egy érdekes ítélet is kellett.
Erre kapott büntetőt az Arsenal:
Alexis Sánchez tizenegyesét Manuel Neuer kivédte, de a kipattanónál a chilei volt a legügyesebb, és a kihagyott büntetőből egy egész csinos találat lett.
A második félidő elején Laurent Koscielny sérülése nem sok jót jósolt a vendégeknek, Robert Lewandowski klasszisa pedig fel is tette a két csapat közti különbséget az eredményjelzőre. A lengyel középcsatár előbb fejjel vette be az Arsenal kapuját, majd sarokkal adott gyönyörű gólpasszt Thiago Alcantarának.
2-1
3-1
A Bayern München nem lassított, 11 percen belül a harmadik gólját is megszerezte, Thiago volt ismét eredményes (4-1), ezzel alakult a kiütés Münchenben.
A második játékrészben elképesztő fölényben futballoztak a németek:
a 45. és a 75. perc között 9 lövést jegyezhettünk fel hazai oldalon, de egyet sem a vendégek részéről.
A végére maradt egy slusszpoén is, a hajrára csereként pályára lépett a Carlo Ancelotti keze alatt totálisan formán kívül futballozó Thomas Müller, aki két percen belül beállította az 5-1-es végeredményt a meccs végére totálisan összeomló Arsenal-védők között.
A Bayern München a kötelezőnél is többet tett ezen az estén, 90 perc alatt szinte eldöntötte a párharcot. Ahogyan az elmúlt öt évben mindig, az Arsenalnak minden bizonnyal most is a nyolcaddöntő jelenti a végállomást a Bajnokok Ligájában.