Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A Ferencváros kétgólos előny birtokában lépett pályára Jelgavában az Európa Liga-selejtező első körének visszavágó mérkőzésén. A zöld-fehérek Priskin Tamás első félidőben szerzett góljával nyerték meg a meccset.

Cserék

Thomas Doll csapata a megnyugtató előny birtokában sem állt be védekezni. A Fradi az első negyed órában beszorította a lett csapatot a tizenhatosa elé, azonban komoly helyzetet nem tudott kialakítani, mert az utolsó passzokat, vagy a lövési kísérleteket mindig blokkolni tudták a hazai játékosok.

A 26. percben kis híján megszerezte a vezetést a Ferencváros. A friss igazolás, Bőle Lukács iramodott meg a jobb szélen, majd az alapvonalról visszapasszolt az érkező Priskin Tamás felé, de egy menteni igyekvő védő a kapufára lőtte a labdát, a kipattanóra is Priskin érkezett becsúszva, de estében, becsúszva mellé lőtt.

A Ferencváros könnyedén jutott túl a Jelgaván az Európa Liga-selejtező első körében Forrás: MTI/Kovács Tamás

A 37. percben megszületett az első ferencvárosi gól, és a továbbjutás kérdése is eldőlt. Varga Roland került ziccerbe, de éles szögből a kapusba lőtt.

A kipattanó Priskin elé került, aki először egy blokkoló védőbe tüzelt, de a labda visszakerült hozzá és az üres kapu jobb alsó sarkába gurított (0-1).

A fordulás után visszavett a tempóból a Ferencváros, az 55. percben nem sokon múlt a lett egyenlítés, de Bakmaz félfordulatból szerzett gólját lökés miatt érvénytelenítette a játékvezető.

A folytatásban is inkább a lettek voltak aktívabbak, igaz komoly helyzetet csak a 73. percben tudtak kialakítani,

ekkor Ledesma szabadrúgása után Razulis fejelt öt méterről a kapu mellé.

A 75. percben Thomas Doll is érezte, hogy megvan a továbbjutás, így pihenőt adott a 38 éves Gera Zoltánnak, aki becsülettel hajtott egész mérkőzésen. A lefújás előtt Kluskins szabadrúgásából szépíthetett volna a Jelgava, de a kísérlete pár centivel elkerülte Dibusz Dénes kapuját.

A Ferencváros annyit adott ki magából, amennyit kellett, így várhatja az Európa Liga-selejtező második fordulóját,

ahol a Rafael van der Vaartot és Korcsmár Zsoltot foglalkoztató dán FC Midtjylland lesz az ellenfele.