Ezüstérem
7
Bronzérem
6
A labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának záró mérkőzésen a Ferencváros 1-1-s döntetlent játszott a Debrecennel a Nagyerdei Stadionban.

A találkozón remek hangulat uralkodott ugyanis Tőzsér Dániel, a hajdúságiak csapatkapitánya, az FTC korábbi válogatott középpályása kétmillió forintot ajánlott fel a Debreceni Gyermekklinikának abban az esetben, ha az összecsapáson közel teltház, míg az április 28-i, Vasas elleni meccsen legalább tízezer néző lesz az arénában.

A szurkolók megtöltötték a debreceni Nagyerdei Stadiont Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A Debrecen az év eleji bukdácsolást követően magára talált, a Magyar Kupában a Honvéd búcsúztatásával bejutott az elődöntőbe, míg az NB I legutóbbi fordulójában a dobogóért zajló versenyfutás szempontjából fontos, 5-2-es győzelmet aratott Pakson. A Ferencváros ugyancsak jó formában készült, Thomas Doll együttese legutóbbi négy meccséből háromszor nyert, egyszer döntetlent játszott, s tizenegy rúgott gól mellett csak egyet kapott.

A 7. percben megszerezhette volna a vezetést a Debrecen. Varga Kevin 18 méteres bombáját Dibusz Dénes bravúrral hárította, a kipattanóra a svájci Haris Tabakovic érkezett, aki tíz méterről a kapu mellé belsőzött.

A kihagyott helyzetet két perc múlva sajnálhatták igazán a debreceniek, ugyanis előnybe került a Ferencváros.

Nagy Dominik kapura lövését blokkolták, azonban a lecsorgó labdára a lecsapott Varga Roland, aki öt méterről, külsővel a hálóba pöckölt (0-1).

A Fradi támadója ezzel a találattal újra a góllövőlista élére állt, megelőzve az újpesti Novothny Somát.

A 29. percben növelhette volna az előnyét a Fradi. Egy remek indítás után a ghánai Joseph Paintsil lépett ki ziccerben, eltolta a labdát a debreceni kapus, Nagy Sándor mellett, majd éles szögből kapura passzolt, de a menteni igyekvő Kinyik Ákos a gólvonalon blokkolni tudott. Az első félidő hajrájában Tőzsér Dániel kapott sárga lapot. Ezt követően Herczeg András, a DVSC trénere olyan hevesen reklamált, hogy Iványi Tamás játékvezető felküldte a lelátóra.

Herczeg András, a Debrecen vezetőedzője és Iványi Zoltán játékvezető Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A 37. percben szépségdíjas góllal egyenlített a Loki.

Bódi Ádám nyert meg egy párharcot a jobboldalon, majd szöktette Könyves Norbertet, aki 13 méterről óriási erővel kilőtte rövid felső sarkot, a labda bal és a jobbkapufát is érintette, mielőtt túljutott volna a gólvonalon (1-1).

A DVSC támadója már a negyedik gólját szerezte a tavaszi szezonban, és egyre többen követelik a magyar válogatottba.

A fordulás után nem sok kellett volna a Fradi második góljához. Varga Roland beadása után Böde Dániel csúsztatott a rövid oldalon, a hosszún ketten is érkeztek, de egy hajszállal lemaradtak a labdáról. Az 55. percben Bódi baloldalról próbálta meglepni Dibuszt. A Loki középpályása beadás helyett kapura lőtt, de a Ferencváros kapusa a léc alól kitornázta a labdát.

Az 59. percben ismét a Ferencváros állt közelebb a vezetéshez. Leandro beadása után Böde csúsztatott kapura öt méterről, de balszerencséjére a bal kapufán csattant a labda. Három perccel később már nem csak balszerencsés, hanem ideges is volt a Fradi csatára, ugyanis

Iványi Tamás játékvezető egyértelmű tizenegyest nem adott meg, miután Tőzsér Dániel a tizenhatoson nyújtott lábbal rácsúszott.

Thomas Doll csapata nem tudta kihasználni a Videoton botlását Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt

Negyed órával a vége előtt ismét Könyves Norbert villant. A Loki csatára ezúttal a baloldalon kapott labdát, majd egy befele cselt követően 14 méterről megkínálta Dibuszt, de a Fradi kapusa hárított.

A 84. percben a Fradi hagyta ki a meccslabdát.

Leandro baloldali beadását az egy perccel korábban csereként beálló Dejan Georgijevic vette mellre, majd 11 méterről ráfordulásból, nem sokkal lőtt kapu mellé.

Ezzel a döntetlennel a Ferencváros pontszámban ismét beérte a tabellán a Videotont, így a két élcsapat továbbra is fej-fej mellett halad a bajnoki címig vezető utón.