Ezüstérem
7
Bronzérem
6
Sorozatban a 12. NB I-es meccsén maradt veretlen a Mezőkövesd labdarúgócsapata, amely Pakson játszott 2-2-es döntetlent. A Kövesd kétszer vezetett, a Paks kétszer egyenlített ezen az összecsapáson. A két edző végig reklamálta a meccset, Bognár Györgyöt ki is állította a bíró.

A jó formában lévő, lassan a dobogót ostromló Mezőkövesd paksi mérkőzése a forduló egyik legérdekesebb meccsének ígérkezett. A kispadokon Bognár György és Pintér Attila ült, ez a két edző az utóbbi időszakban igyekezett látványos mérkőzéseket játszani csapatukkal.

Cserék

A 28. percben szerezte meg a vezetést a vendégcsapat. Besirovic a bal oldalon indult meg, így kerülte meg a paksi védelmet, majd az alapvonal közeléből jobbal középre adta a labdát, Vutov pedig 11 méterről, bal belsővel a jobb alsó sarokba lőtt. Ezzel a góllal vezetett tehát a Mezőkövesd.

A 61. percben szép paksi támadás ment végig a pályán, Szabó szépen tette a labdát Böde elé, de a gólt les miatt nem adta meg a bíró.

A Paks egyre erősebb nyomást fejtett ki az egyenlítés érdekében, a Mezőkövesd szinte csak védekezett a második féldiő második felében. A 75. percben aztán elérkezett az egyenlítés pillanata: Vajda nagyon rosszul csúszott be a tizenhatoson belül, Szabó Jánost rúgta fel, ez egyértelmű tizenegyes volt. A büntetőt Haraszti értékesítette, ezzel lett 1-1 az állás. Nem telt el egy perc sem, de újra a Kövesdnél volt az előny. Besirovics 20 méteres szabadrúgásból rúgott egy fantasztikusan nagy gólt. Ismét Pintér Attila csapatánál volt tehát az előny.

A Mezőkövesdnek csak meg kellett volna tartania ezt az előnyt, de nem sikerült, mert a 85. percben újra egyenlített a Paks. Böde fejese még kijött a kapufáról, de a kipattanóra Sajbán Máté érkezett és ő egyenlített. 2-2.

Válaszként a 87. percben Besirovics csaknem megszerezte a Mezőkövesd harmadik gólját, de nagy helyzetből a bal alsó sarok mellé lőtt. A 93. percben lesről indult el a borsodi csapat támadása, amelyet elengedett a partjelző. Bognár György, a paksiak edzője addig szövegelt, amíg a bíró piros lapot mutatott fel a Paks edzőjének.

A meccset egyébként mindkét edző végig reklamálta, felváltva kiabáltak az oldalvonal mellől.

A 94. percben még megszerezhette volna a győzelmet a Paks, de Bognár István szabadrúgása a sorfalban kötött ki.

Ez a döntetlen azt jelenti, hogy a Mezőkövesd továbbra is hosszú ideje, immáron 12 bajnoki mérkőzés óta veretlen az NB I-ben.