Ezüstérem
2
Bronzérem
1
Kós Hubert az első helyen végzett a férfi 200 méter hát döntőjében a párizsi olimpia medencés úszóversenyein! A 21 éves úszó a magyar küldöttség negyedik érmét, egyben első aranyérmét szerezte a 2024-es, nyári ötkarikás játékokon. Nézze meg videón a világbajnok úszó remeklését, aki mostantól olimpiai bajnoknak is mondhatja magát.

Kós - aki a szövetség jelenlegi elnöke, Wladár Sándor után a második magyar férfi úszó, aki ebben a számban nyert az ötkarikás játékokon - a magyar úszósport történetének 30. olimpiai aranyát szerezte meg.

Kós Hubert a magyar küldöttség negyedik érmét szerezte Párizsban. Múlt szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter harmadik lett, szerdán pedig a férfi kardcsapat, valamint Milák Kristóf 200 méteres pillangóúszásban végzett a második helyen.