Kövesse velünk a XXXIII. nyári olimpia hatodik napjának legfontosabb eseményeit.
Mutatjuk is a mai programot: a magyarok atlétikában, judóban, úszásban, vitorlázásban, lövészetben, kézilabdában, ökölvívásban, tornában és vízilabdában lesznek érdekeltek csütörtökön. A teljes program ITT olvasható.
Milák Kristóf volt az este magyar főszereplője, aki ezüstérmet szerzett, csakúgy, mint a férfi kardozók.
Két magyar sportoló lesz érdekelt, férfiak 20 km-es gyaloglásában, de Párizsban vihar van, villámlik is, így 7.30 helyett most 8.00 órára írják a kezdést. Helebrandt Máténak és Venyercsán Bencének szurkolhatunk majd.
Végül elrajtolt a férfiak 20 kilométeres gyalogló száma. Helebrandt Máté és Venyercsán Bence van ot a mezőnyben, amely az Eiffel torony lábától indult. Az eső elállt Párizsban, de az utcák nedvesek, ami azért is érdekes, mert vannak macskaköves részek. A részeredményekről majd folyamatosan beszámolunk.
3000 méter után a 46. és a 47. helyen állnak.
Az indiai Akshdeep Singh feladta a versenyt, a két magyar a 47. és a 48. helyen halad.
A magyar úszókapitány szerint lehet, hogy nincs vele minden rendben, erről írtunk.
Helebrandt Máté a 44. helyen áll, Venyercsán Bence a 47., ő büntetést is kapott.
Brian Daniel Pintado nyerte a férfiak 20 kilométeres gyaloglószámát. A két magyar közül Helebrandt Máté a 44., ,Venyercsán Bence a 46. helyen végzett. Hamarosan jön majd a hölgyek hasonló versenyszáma, szintén magyar indulóval.
Erre kereste a választ a Mediaworks úszással foglalkozó podcastműsora, többek között Hargitay Andrással.
Itt is van két magyar induló, Madarász Viktória és Récsei Rita.
Hat kilométer után Récsei Rita a 42., Madarász Viktória a 44. helyen áll.
Liu Jü-kun kínai világcsúcstartó nyerte csütörtökön a férfi puska összetett versenyszámát a párizsi olimpián. A 27 éves, világbajnoki ezüstérmes kínai sportlövő ezúttal elmaradt az idén májusban, Bakuban felállított 468,9 körös legjobbjától, viszont a szerdai alapverseny során beállította honfitársa, Tu Lin-su 597 körös olimpiai rekordját. Liu mögött az ukrán Szerhij Kulis lett a második, míg harmadikként az indiai Swapnil Kusale zárt.
Szabó-Feltóthy Eszter az első magyar szereplő 200 háton.
Nem sokára jön Molnár Dóra is ugyanebben a számban.
A 200 hát negyedik előfutamában a nyolcadik helyen ért célba, de így is 9. helyen jutott tovább, miközben Szabó-Feltóthy Eszter a 16. helyen jutott tovább, így mindketten ott lesznek az esti középdöntőben.
A 100 kilogrammos Vég Zsombor szép győzelmet aratott csütörtökön az első mérkőzésén a párizsi olimpia cselgáncstornáján. Az egyéni küzdelmek utolsó magyarja visszaosztott kvótával, az utolsó pillanatban jutott ki élete első ötkarikás seregszemléjére. A 22 éves dzsúdós eddig jobbára korosztályos világversenyeken remekelt, U23-as Eb-ken három bronzérmet gyűjtött, a felnőtt mezőnyben pedig három World Tour-harmadik hellyel tette le a névjegyét. Ezekből az elsőt a 2022-es budapesti Grand Slamen szerezte.
A Ceglédi VSE sportolója a Mars-mező Arénában nehéz ellenfelet kapott a 32 között a szerb Aleksandar Kukolj személyében. A 32 esztendős balkáni rivális ugyanis Európa-bajnoki címmel és világbajnoki ezüsttel is büszkélkedhetett. Első találkozójukon aktívan kezdett a magyar dzsúdús, két perc elteltével intették a szerbet. Majd Végh kapott intést előbb lerántásért, azután lábra fogásért, de a mérkőzés végéhez közeledve egy kétes kimenetű akciónál, melynél mindketten földre kerültek, neki ítélt a mérkőzésvezető a vazaarit, így a magyar cselgáncsoó a legjobb 16 közé jutott. Ott a kétszeres világbajnok spanyol Nikoloz Sherazadishvili vár rá, akitől mindkét eddigi mérkőzésükön kikapott.
50 méteres gyorsúszásban a 9. előfutamban hetedik lett, így már most nincs továbbjutó helyen. 22.12-t úszott.
21.94 kellett a középdöntőhöz, Szabó Szebasztián 22.12-es ideje most sajnos kevés lett.
200 méteres vegyesúszásban érkezik majd Zombori Gábor.
Récsei Rita a 33., míg Madarász Viktória a 42. helyen végzett csütörtökön a női gyaloglók 20 kilométeres versenyében a párizsi olimpián. Az atlétikai viadalok második számában a magyaroknak nem volt esélyük előkelő helyen végezni, a legjobbak által diktált tempót nem bírták és leszakadtak. Récsei Rita ugyanakkor szépen versenyzett, mindig "talált" társakat, akikkel együtt haladt és végül 1:34:39 órás idővel ért célba.
Madarász Viktória hamar egyedül maradt és magányosan gyalogolta végig gyakorlatilag a teljes távot, melyet 1:41:21 órás eredménnyel teljesített. A versenyt a világcsúcstartó kínai Jang Csia-jü nyerte meg a budapesti világbajnok spanyol Maria Perez és az ausztrál Jemima Montag előtt, aki kontinentális rekordot ért el.
Nem állt rajthoz 200 vegyesen, miután megbetegedett, de ott volt Léon Marchand, aki a futamában második lett és simán jutott tovább, összesítésben a harmadik lett.
Második mérkőzésén vereséget szenvedett a 100 kilogrammos Vég Zsombor csütörtökön a párizsi olimpia cselgáncstornáján, így helyezetlenül zárt. A Ceglédi VSE vállsérüléssel bajlódó dzsúdósa az első fordulóban szép győzelmet aratott az Európa-bajnok szerb Aleksandar Kukolj ellen. A nyolcaddöntőben a georgiai születésű, spanyol Nikoloz Sherazadishvili várt rá, aki 14 éves korában került Spanyolországba. A rivális kétszeres világbajnok 90 kilóban, a második vb-aranyát 2021-ben Budapesten szerezte, idén pedig - a 100 kilósok között - vb-bronzérmes volt Abu-Dzabiban.
A 28 éves spanyol megnyerte eddigi két mérkőzésüket, de a harmadikon hamar hátrányba került, mert a 22 éves magyar cselgáncsozó 20 másodpercnél lábátforgatásért vazaarit kapott. Egy percnél Vég belső comdobást hajtott végre, ellenfele azonban kiforogta, ráadásul területen kívül történt az akció. Két perc telt el a mérkőzésből, amikor a spanyol leszorította magyar ellenfelét, aki valahogyan ki tudott bújni ebből, de a 13 másodperces akcióért Sherazadishvili vazaarit kapott. Az intés előny még megvolt, később azonban lerántás miatt az is elment, majd 1:23 perc volt hátra, amikor Vég belső combdobásos indítását megkontrázta a spanyol, és a dobása újabb vazaarit ért, ami már a meccs végét jelentette.
Ezzel a hétfős magyar küldöttség az 52 kilós Pupp Réka révén egy ötödik hellyel zárta az egyéni küzdelmeket az olimpia dzsúdótornáján. A válogatott szombaton a vegyes csapatversenyben lép majd tatamira.
A mai délelőtt utolsó futamában kapott helyet a magyar csapa Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna és Ugrai Panna úsznak a váltóban.
Pádár a második helyen adta át a váltót, majd Ábrahám Minna is tartotta a másodi helyet és Késely Ajna is a második helyen követte az ausztrálokat, majd Ugrai Panna is megtartotta a második helyet a futamban, ami azt jelenti, hogy a döntőbe is a második legjobb idővel jutott az esti döntőbe a magyar csapat, ahol minden bizonnyal a nagyágyúk cserélnek majd a csapataikon, de ez akkor is szép eredmény.
A brazil vívónő, Nathalie Moellhausen elájult a kanadai Ruien Xiao elleni asszója során. A brazil csapat orvosai azonnal a bajba jutott sportoló segítségére siettek, ám egyikük alaposan megfeledkezett magáról, ugyanis leült arra a székre, amit az olimpiai személyzet munkatársa a sérült vívónak készített oda.
Magyar részről Vadnai Jonatán érdekelt a férfiak között, a versenyeket Marseille-nél rendezik.
A férfi gyaloglók 20 kilométeres versenyét az ecuadori Brian Daniel Pintado nyerte a párizsi olimpián. A 29 éves sportoló a győzelme után Cristiano Ronaldo ikonikussá vált ünneplését, a világszerte ismert "Siuuu" gólörömöt utánozta.
A spanyolok elleni győzelem biztos továbbjutást érne, a meccs alakulásáról itt is beszámolunk majd, de külön cikkben is követjük. Az élő közvetítést itt találja meg.
Mészáros Eszter a 29. helyen fejezte be a női kisöblű szabadpuska 3x20 lövéses összetett versenyét a párizsi olimpia csütörtöki versenynapján. A gödöllői sportoló a chateauroux-i Nemzeti Lőtéren remekül kezdte a három testhelyzetű királyszám alapversenyét. A térdelő és a fekvő rész után még finálés helyen állt, ám állóban rengeteget hibázott, folyamatosan csúszott hátra és végül 577 körös eredménnyel zárt a 32 fős mezőny 29. pozíciójában. Mészáros Eszter a szombati vegyes csapat versenyben Péni Istvánnal a huszadik, vasárnap légpuskában pedig a 15. lett. A magyar sportlövők közül már csak a légpisztolyban nyolcadik Major Veronika, illetve Fábián Sára Ráhel érdekelt a játékokon. Ők pénteken a sportpisztoly alapversenyében lépnek lőállásba.
A spanyolok 15-11-re legyőzték a szerbeket a magyar férfi vízilabda-válogatott csoportjában a párizsi olimpián. A 2022-es budapesti világbajnokságon aranyérmes spanyol együttes - amely kedden 10-7-re nyert a magyar válogatott ellen - az utolsó negyedben döntötte el a találkozót. Álvaro Granados Ortega négy góllal járult hozzá a sikerhez. A spanyolok sikerükkel továbbra is hibátlanok a tornán, míg a szerbeknek ez volt a második vereségük a hatcsapatos csoportban. A szerb válogatott a hétfői zárófordulóban csap össze a magyarokkal. A csoportok első négy helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe.
Már vezettek a spanyolok is, de a félidő felénél már 10-8 ide.
A magyar női kézilabda-válogatott a szünetben 14-12-re vezet Spanyolország ellen, és már csak egy félidőre van a továbbjutástól a párizsi olimpián. Golovin Vlagyimir csapata szoros csatát vív a spanyolok ellen, de két gólos előnyből várhatja a folytatást.
Öt perccel a vége előtt kettővel vezetünk.
A szerdai csapatban szerzett ezüstéremmel Szilágyi Áron befejezte szereplését a párizsi olimpián, ám még van feladata, mivel pályázik a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) sportolói bizottságába. "Folyamatosan lehet szavazni az augusztus 6-i urnazárásig. Az olimpiai faluban most tulajdonképpen minden erről szól, rengeteg plakát buzdítja a sportolókat, hogy voksoljanak" - nyilatkozott az MTI-nek a háromszoros olimpiai bajnok. Hozzátette, a kampány régóta fut a közösségi médiában, ő is igyekszik személyes találkozók alkalmával ajánlani magát.
A spanyolok elleni siker nagyon sokat ért. Összefoglaló a meccsről ITT.
Szabó-Feltóthy Eszter és Molnár Dóra is ugyanezen a távon indult, a két magyar úszó 21.19-kor a középdöntőben áll rajtkőre. Mellettük még a női 4x200 méteres gyorsváltóért is izgulhatunk, amely Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállításban a második idővel jutott döntőbe. A váltó döntőjére 22.03-kor kerül sor.
Két magyar ökölvívó is ringbe lép a délutáni programban:
16.18-kor a női 66 kg, nyolcaddöntőjében Hámori Luca az ausztrál Marissa Williamson, míg 17.38-kor a férfi 63,5 kg-osok negyeddöntőjében Kovács Richárd a világbajnok francia Sofiane Oumiha ellen lép ringbe.
Ne feledkezzünk meg Czifra Bettina Liliről, aki óriási bravúrral bejutott a női tornászok egyéni összetett döntőjébe, ami 18.15-kor kezdődik.
Végül, de korántsem utolsó sorban pedig 21.05-től is a tévé előtt a szurkolók helye, hiszen férfi vízilabda-válogatottunk is medencébe ugrik Japán ellen, természetesen a győzelem reményében.
Ausztrália 9-8-ra legyőzte Franciaországot a magyar férfi vízilabda-válogatott csoportjában a párizsi olimpia csütörtöki versenynapján.
A franciák a csoportkör első fordulójában 13-12-re kikaptak a magyaroktól, a második körben pedig 14-13-ra nyertek Japán ellen.
Varga Zsolt együttese az ausztrálokkal szombaton találkozik.
Eredmények, férfi vízilabda, csoportkör, 3. forduló:
B csoport:
Ausztrália-Franciaország 9-8 (1-0, 3-3, 3-2, 2-3)
korábban:
Spanyolország-Szerbia 15-11 (4-3, 3-3, 3-3, 5-2)
később:
MAGYARORSZÁG-Japán 21.05
A nők a 66 kilogrammos versenyének nyolcaddöntőjében Hámori Luca egyhangú, 5-0-s pontozással legyőzte az ausztrál Marissa Williamsont, ezzel a 23 éves magyar ökölvívó bejutott a legjobb nyolc közé, ahol az algériai Imane Khelif lesz az ellenfele.
Hámori Luca negyeddöntős ellenfele az algériai Imane Khelif lesz, akinek a helyzete azért érdekes, mert korábban megbukott egy biológiai teszten, és ki is zárták őt a női mezőnyből.
Mi is írtunk már két női bokszolóról, akiket már korábban kizártak a női mezőnyből, az olimpián mégis versenyezhetnek. Az egyikük éppen az a Khelif, aki a 25 éves Angela Carini ellen lépett ringbe csütörtökön. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság korábban azt közölte, hogy Khelifet azért zárták ki Újdelhiben a világbajnokságon, mert nem felelt meg a tesztoszteronszint-tesztnek. A tajvani Lint ugyanezért fosztották meg a 2023-ban szerzett világbajnoki bronzérmétől.
A 2022-ben világbajnok Jake Wightman combizom-sérülés miatt nem indul férfi 1500 méteres síkfutásban a párizsi olimpián.
A brit középtávfutó - aki 800 méteren is rajthoz állt volna - három évvel ezelőtt Tokióban tizedik volt 1500-on, egy esztendővel később vb-aranyérmes lett, 800-on pedig Európa-bajnoki ezüstöt nyert, majd láb-, lábszár- és combizom-sérülések miatt több mint egy évet ki kellett hagynia.
A tavalyi, budapesti világbajnokságon sem vehetett részt, a közelmúltban pedig utalt rá, hogy a párizsi lesz az utolsó olimpiája.
A férfi egyesben címvédő német Alexander Zverev a negyeddöntőben búcsúzott a párizsi olimpia tenisztornájának csütörtöki versenynapján.
A harmadikként rangsorolt Zverevet a 11. helyen kiemelt olasz Lorenzo Musetti győzte le két szoros játszmában, 2 óra 5 perces mérkőzésen.
A másik ágon a második kiemelt spanyol Carlos Alcaraz az amerikai Tommy Pault búcsúztatta. A viszonylag sima első szett után a másodikban Paul 3:0-ra, majd 5:2-re is vezetett, a rövidítésben játszmalabdája volt, végül 2 óra 1 perc után mégis kikapott.
Eredmények, tenisz,
férfiak, negyeddöntő:
Alcaraz (spanyol, 2.)-Paul (amerikai, 9.) 6:3, 7:6 (9-7)
Musetti (11.)-Zverev (német, 3.) 7:5, 7:5
A magyar ökölvívónak a hazai színeket képviselő, háromszoros világbajnok, olimpiai ezüstérmes Sofiane Oumiha az ellenfele.
Kovács Richárd nagyon aktív volt, remek volt a lábmunkája, azonban tisztán nem talált. A pontozóbírók a franciának adták az első menetet.
Kovács próbált kezdeményezni, de nem volt tiszta találata, egyszer pedig belenézett egy óriási jobb egyenesbe, így ezt a menetet is a francia Sofiane Oumiha kapta meg.
A harmadik menetben Kovács Richárd mindent megtett, hogy kiüsse ellenfelét, de a francia remekül állta a sarat, a gong után pedig elkezdte ünnepeltetni magát.
Kovács Richárd egyhangú pontozással elvesztette a Sofiane Oumiha elleni negyeddöntőt, így a háromszoros világbajnok francia jutott be a legjobb négy közé és már biztosan érmes lesz a párizsi olimpián.
„Csalódott vagyok, mert nagyon bíztam ebben a mérkőzésben. Nagyon sajnálom, szerettem volna hazavinni az érmet. Az első menetben próbáltam kívülről bokszolni vele, a másodikban pedig próbáltam nyomást gyakorolni rá. Az már jobb volt, de ő nem véletlenül háromszoros világbajnok. Csalódott vagyok, hogy nem jött össze az érem, de pontszerző vagyok az első olimpiámon” – mondta az M4 Sport kamerája előtt az ökölvívó Kovács Richárd, aki a legjobb nyolc között búcsúzott a párizsi olimpiától.
Franciaország 68 kibertámadást szenvedett el a párizsi olimpia július 26-i kezdete óta - jelentette ki Gabriel Attal francia miniszterelnök.
"Mind a 68 támadást, köztük azt a kettőt, amely közvetlenül az olimpiai helyszínek erőforrásai ellen irányult, azonnal azonosították és megakadályozták" - idézte az AFP francia hírügynökség a kormányfőt.
Az ötkarikás játékok előtt a francia hatóságok a várható veszélyek között említették azokat a kísérleteket, amelyek számítógépes rendszerekhez való jogosulatlan hozzáférést próbálnak meg szerezni, többek között zavarkeltés és adatlopás céljával.
Az olimpia elleni támadások részeként a játékok nyitónapján a francia gyorsvasút-forgalomban voltak fennakadások sorozatos gyújtogatások miatt.
Az ILCA (korábban Laser) hajóosztály versenyei csütörtökön rajtoltak Marseille-ben. A világ- és Európa-bajnok Érdi Mária az első futamban a 20. helyen ért célba, a második futamot pedig elhalasztották. Az MVM SE vitorlázójának nem sikerült jól a rajt, majd egészen a 32. helyig csúszott hátra, innen kapaszkodott vissza.
Az Európa-bajnoki ezüstérmes Vadnai Jonatán az első futamban a 16. lett, aztán a következőben a 12. helyet szerezte meg, ezzel a 13. helyen áll a 43 hajóst számláló mezőnyben.
A tervezett menetrend szerint augusztus 5-ig naponta két futamot rendeznek, majd másnap következik a legjobb tízet felvonultató éremverseny.
A címvédő, házigazda és világbajnok francia női kézilabda-válogatott megnyerte a magyar érdekeltségű csoportot a párizsi olimpián.
A franciák a csoportkör negyedik fordulójában, csütörtökön 38-24-re verték Angolát, így a szombati utolsó forduló eredményeitől függetlenül a B csoport élén végeznek. A mezőny legeredményesebb játékosa a Ferencváros francia balátlövője, Orlane Kanor volt, aki mind a hét lövését gólra váltotta. A győri Estelle Nze Minko ötször talált be, az FTC kapusa, Laura Glauser pedig nyolc védéssel járult hozzá a sikerhez.
A hazai együttes a lille-i negyeddöntőben az A csoport negyedik helyezettjével találkozik majd.
A magyar válogatott korábban a spanyolok legyőzésével biztosította helyét a legjobb nyolc között. A B csoportban kiadó utolsó negyeddöntős hely szombaton az Angola-Brazília meccsen dől el.
A francia főváros polgármestere szerint nem volt és nincs is más alternatíva, mint a Szajnában rendezni az olimpiai nyíltvízi úszóversenyeit.
Anne Hidalgo az RMC rádiónak nyilatkozva beszélt arról, hogy "nem volt B terv, mert nem volt rá szükség. Számunkra mindig az A terv, a Szajna vizében zajló úszás volt az egyetlen lehetséges megoldás".
Az olasz Alice Bellandi és az azeri Zelim Kocojev aranyérmet nyert csütörtökön a párizsi olimpia cselgáncstornáján.
A férfi 100 kilósok döntőjében ugyan a kétszeres Eb-ezüstérmes georgiai Ilija Szulamanidze szerzett vezetést egy vazaarival, de később háromszor is megintette őt a mérkőzést vezető magyar Gosztonyi Balázs, így végül az idén világ-, tavaly Európa-bajnok azeri Kocojev nyert.
A női 78 kilogrammosok között a tavaly vb-aranyérmes izraeli Inbar Lanir, valamint az idén világbajnoki második Bellandi vívta a döntőt, utóbbi egy csípődobással vezetést szerzett, majd ellenfele harmadik intése után ünnepelhette az aranyérmet.
A hétfős magyar küldöttség az 52 kilós Pupp Réka révén egy ötödik hellyel zárta az egyéni küzdelmeket az olimpia dzsúdótornáján. A válogatott szombaton a vegyes csapatversenyben lép majd tatamira, ahol a 32 között Olaszország lesz az ellenfele.
Elhalasztották a vitorlázó 49-es hajóosztály csütörtökre kiírt női és férfi éremfutamát a párizsi olimpián.
A sportág képviselői a marseille-i yachtkikötőben versengenek, ahol ezen a napon szélcsend uralkodott, megnehezítve a futamok lebonyolítását.
A népes közönség legnagyobb bánatára a zsűri többször is elhalasztotta az éremfutamokat, majd úgy határozott, hogy pénteken rendezik meg a döntőnek számító versenyeket.
Csütörtök este 20.38-tól rendezik a párizsi olimpián a férfi 200 méteres hátúszás döntőjét. Az aranyérem legnagyobb esélyese a szám világbajnoka, Kós Hubert, aki a legjobb idővel került be a döntőbe. A fogadóirodák is a 21 éves magyar úszót tartják a legesélyesebbnek, a győzeleme ugyanis mindeössze 1,38-szoros pénzt fizet:
Mutatjuk a tippmixpro.hu oddsait a fináléra:
Kós Hubert: 1.38
Roman Mityukov: 4.95
Pieter Coetze: 11,50
Keaton Jones: 17.50
Hugo González de Oliveira: 20.00
Lukas Martens: 26.00
Mewen Tomac: 30.00
Apostolus Christou: 50.00
Szépen gyűlik a tömeg a Paris La Défense Arenában, ahol szűk harminc perc múlva a női 200 méter pillangó döntőjével kezdődik meg az esti úszóprogram. A következő negyedórában még bemelegítés zajlik a medencében, aztán kitessékelik az úszókat, hogy zenés fényshow-val végleg feldobják a hangulatot a párizsi uszodában. Ma este "csupán" egy francia úszó szerepel döntőben (Mewen Tomac 200 m férfi háton), de például Léon Marchand is vízbe ugrik a férfi 200 m vegyes középdöntőjében, így garantált egy-két hangrobbanás.
A Magyar Ökölvívó Szakszövetség (MÖSZ) a Magyar és a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál is hivatalos levélben fog tiltakozni, amiért Hámori Lucának a tavalyi világbajnokságról magas tesztoszteronszintje miatt kizárt algériai Imane Heliffel kell összecsapnia a 66 kilós súlycsoport negyeddöntőjében a párizsi játékokon.
"Nagyon szomorú vagyok, amiért áll a bál és egy olyan témáról kell beszélnünk, ami nem a sporttal összeegyeztethető.
Ez vállalhatatlan és felháborító! A Magyar Ökölvívó Szakszövetség minden lehetőséget megragad arra, hogy ezt szóvá is tegye és már készítik a kollégák a hivatalos levelet a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság felé.
Ebben hangot adunk ennek a felháborodásnak és kérjük, hogy a NOB vizsgálja felül a döntését, amivel egy olyan versenyzőt engedtek a NOB versenyrendszerébe, akit korábban világbajnokságon kitiltottak, mert XY kromoszómát találtak nála a vizsgálatok során." - nyilatkozott csütörtökön az MTI-nek Berkó Lajos, a magyar szövetség ügyvivő testületének tagja az ökölvívótorna helyszínén.
Mutatjuk a rajtlistát:
1-es pálya: Mewen Tomac (francia)
2-es pálya: Aposztolosz Hrisztu (görög)
3-as pálya: Pieter Coetze (dél-afrikai)
4-es pálya: Kós Hubert (magyar)
5-ös pálya: Roman Mityukov (svájci)
6-os pálya: Lukas Martens: (német)
7-es pálya: Keaton Jones (amerikai)
8-as pálya: Hugo González de Oliveira (spanyol)
„Elvégeztem a munkát, nagyon nehéz egy éven vagyok túl, amelynek során minden egyes nap úgy feküdtem le és másnap úgy keltem fel, hogy csak az olimpiára gondoltam, és ma már úgy vágok neki egy versenynek, hogy ugyanazt kell csinálnom, mint az edzéseken. Izguljon az, aki nem végezte el a munkát!” - mondta az olimpia előtt a 21 éves világbajnok úszó.
Kós Hubert 200 méter háton a legjobb idővel jutott döntőbe. Az Egyesült Államokban a legendás Bob Bowman irányításával készülő Kós tavaly Fukuokában világbajnoki címet nyert, az ottani idejének (1:54.14) köszönhetően az első volt az olimpiai nevezési rangsorban.
Mivel Kós Hubert a legjobb idővel került be a döntőbe, megszerezte a 4-es pályát, ami a lehető legjobb.
1-es pálya: Mewen Tomac (francia)
2-es pálya: Aposztolosz Hrisztu (görög)
3-as pálya: Pieter Coetze (dél-afrikai)
4-es pálya: Kós Hubert (magyar)
5-ös pálya: Roman Mityukov (svájci)
6-os pálya: Lukas Martens: (német)
7-es pálya: Keaton Jones (amerikai)
8-as pálya: Hugo González de Oliveira (spanyol)
Megérkezett az első kiemelt Kós Hubert, aki hihetetlen lazán sétált be az Arénába. Nem úgy tűnik, mintha izgulna.
A versenyzők már a rajtkövön.
Kós Hubert a 4-es pályán lassan kapta el a rajtot, az első ötvenen 4. helyen fordult.
100 méternél Kós Hubert a 3. helyen fordult.
A 21 éves magyar világbajnok 150-nél is a harmadik helyen fordult.
Ez valami elképesztő! Kós Hubert az utolsó 50 méteren elképesztő hajrát produkált, legyorsulta a görög Aposztolosz Hrisztut, és megnyerte a magyar küldöttség első aranyérmét az olimpián!
A 21 éves Kós Hubert 1:54.26-os idővel csapott célba.
Kós Hubert az első helyen végzett a férfi 200 méter hát döntőjében a párizsi olimpia medencés úszóversenyein! A 21 éves úszó a magyar küldöttség negyedik érmét, egyben első aranyérmét szerezte a 2024-es, nyári ötkarikás játékokon. Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése az első párizsi aranyéremről a linkre kattintva olvasható.
"Abban a gatyában úsztam, amiben megnyertem a vb-t, csak ebben tudtam eddi 1:55 perc alá menni. Nem kellett űridő a győzelemhez, de kétszer úsztam csak 1:55 alatt, mégpedig a vb-döntőben és az olimpiai döntőben. Megtanítottak rá, hogy a döntőben kell jól úszni. (Sós) Csaba bácsi megmondta, hogy minden futamban javulva lehet csak aranyat nyerni" - mondta a győzelem után Kós Hubert.
A magyar férfi vízlabda-válogatott az első negyed után 5-2-re vezet Japán ellen. Jansik Szilárdék elhúztak 3-0-ra, aztán a japánok visszakapaszkodtak 3-2-re, hogy kapjank két újabb gólt.
Molnár Dóra a középdöntő első futamában a 6. helyen zárt 2:09.83 perces idővel, míg a második futamban úszó Szabó-Feltóthy Eszter a második futamban 2:§9.41 perccel lett hatodik, pedig az utolsó harminc méterig még a negyedik helyen úszott. Molnár Dóra végül 12., míg Szabó-Feltóthy Eszter a 10. helyen zárt.
Két negyed után a magyar férfi vízlabda-válogatott könnyed játékkal 9-4-re vezet Japán ellen.
A görög Aposztolosz Hrisztu - nem vicc - 128 év után nyert érmet medencés versenyszámban a görög úszósportnak. Azaz az első, athéni olimpia, vagyis 1896 óta nem sikerült ez a görögöknek.
Manhercz Krisztiánék három negyed után 12-6-ra vezetnek, hacsak fejre nem áll a medence, itt már bizony magyar győzelem lesz.
A 200 méter pillangón Milák Kristófot legyőző francia Leon Marchand a legjobb idővel, 1:56.31 perccel jutott be a férfi 200 méteres vegyesúszás döntőjébe.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 17-10-re legyőzte a japán csapatot, ezzel továbbjutott a csoportjából az egyenes kieséses szakaszba.
A Pádár Nikolett, Ábrahám Minna, Késely Ajna, Ugrai Panna összeállítású 4x200 méteres női gyorsváltó 7:50.52 perces idővel a hatodik helyen végzett a párizsi olimpia úszóversenyeinek hatodik napján. A számot az ausztrálok nyerték világcsúcshoz közeli idővel (7:38.08 perc), második helyen az Egyesült Államok, a harmadik helyen pedig Kína végzett.