Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a női kézilabda-világbajnokságról.
Szombati kiadásunkban megírtuk, mekkora balhé tört ki Norvégiában azért, mert a szervezők 890 norvég koronás (30 ezer forintos) jegyeket árulnak a hazai csapat vb-meccseire. Akkor több norvég játékos arról panaszkodott, hogy
nagyon rossz nekik üres lelátók előtt játszani.
Erre a nyilatkozatra érkezett egy öles oldalbarúgás a volt válogatott jégkorongozótól, Csiszar Bredétől, aki jelenleg a Larvik női kézilabdacsapatának és a klubnak a sportigazgatója.
Valakinek jó lenne a tükörbe nézni, mielőtt ostobaságokat beszél" -
mondta a sportvezető. "Az a válogatott panaszkodik és sír, amely másfél hónapja tudatosan kerüli el az ország összes szurkolóját.
Majd az első meccs után sírni kezdenek, hogy kevés a néző. Röhej. Másképpen kellett volna viselkedniük és akkor most nem lenne ez az eset."
200 koronás akciónap Trondheimben
A méregdrága jegyek miatt kirobbant balhé arra késztette a világbajnokság szervezőbizottságának norvég szekcióját, hogy december 6-ra akciónapot hirdessen. Ezen a napon a trondheimi Spektrum csarnok összes ülőhelyére 200 koronáért lehet jegyet vásárolni.A nyilatkozat mögött érdekes eset húzódik meg. A norvég női kézilabda-válogatott menedzsmentje másfél hónappal ezelőtt valóban megtiltotta a játékosoknak, hogy a szurkolókkal közös szelfiket készítsenek. Meg azt is, hogy aláírásokat osztogassanak.
Az ok: félnek a koronavírustól.
A járvány óta ez az első olyan kézilabda-világverseny, amely előtt az IHF semmilyen biztonsági intézkedést nem vezetett be.
A norvég női válogatott a vb-t megelőzően Dániában készült fel az eseményre. Az ottani sajtó folyamatosan azon gúnyolódott, hogy micsoda hisztériát rendez a norvég szövetség kommunikációs csapata. A dán TV2 szakértője Peter Bruun Jørgensen úgy véli, nevetséges, amit a skandináv szövetség ebben a kérdésben művel
Dániában ez elképzelhetetlen lenne. Nevetséges, ahogy cirkuszolnak és szomorúságot okoznak azoknak a gyerekeknek, akik csak egy aláírást vagy egy fényképet szeretnének.
Ne feledjük, ezekből a gyerekekből lesznek majd a jövő kézilabdázói. Belegondoltak a norvégok, hány embert riasztanak el ezzel a viselkedéssel?"
Egy másik szakértő, Bent Nyegaard azt mondta, hogy csak a szokásos norvég balhéval állunk szemben.
Azért is nevetséges mindez, mert a norvég férfi válogatottnál szó sincs hasonló intézkedésről."
De térjünk most vissza a Larvik klubigazgatójának nyilatkozatához, mert Csiszar Brede még folytatta: "Már csak azért is nevetsges mindez, mert a válogatott játékosainak nagy része külföldön játszik, ahol szó sincs hasonló korlátozásokról" - mondta az egykori hokis. Azt is hozzátette, hogy
olyan futballsztárok, mint Martin Ødegaard és Erling Braut Haaland autogramot osztanak és képeket készítenek a szurkolókkal az Ullevaal stadionon kívül, amikor a válogatott focicsapat odahaza játszik.
Az egyik legnagyobb oka annak, hogy a lányok fiatalon abbahagyják a sportolást, a példaképek hiánya. Ez olyan arrogancia, ami bukáshoz vezet" – vélte Csiszar Brede.
"Tudjuk, hogy erről a döntésről sokaknak rossz véleményük van" - húzta fel sértetten az orrát a norvégok szövetségi kapitánya.
De elnézést... én döntök. Senki sem fog sajnálni, ha a csapat fele influenzás lesz és kiesnek a világbajnokságról" –
mondta a norvég válogatott edzője, Thorir Hergeirsson.
A norvég női kézilabda-válogatott az első két csoportmérkőzését simán nyerve már bejutott a középdöntőbe.