A találkozó magyar szempontból azért volt fontos, ugyanis az olimpiai selejtezőtornán szereplésre jogosító kilencedik hely megszerzéséhez - hétfőn a horvátok elleni magyar siker mellett - elengedhetetlen, hogy egyik csoportharmadiknak se legyen több pontja hatnál, amennyivel győzelme esetén Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese zárja a göteborgi hatos küzdelmeit. Ebben az esetben pontazonosságnál ugyanis a gólkülönbség dönt, amelyben jelen pillanatban jól áll a magyar válogatott.
A brazil diadal azt jelenti, hogy a IV. csoportban a harmadik helyezett mindenképp hat ponttal zár, mivel a 16.30-tól pályára lépő - és immár biztos továbbjutó - holland csapatnak nyolc, a spanyolnak hat pontja van csakúgy, mint ezzel az eredménnyel a brazil és a cseh gárdának.
A brazil válogatott gólkülönbsége pillanatnyilag +22, míg a magyaré +19, azonban a dél-amerikai gárdának a Pánamerikai Játékok győzteseként már van ötkarikás kvótája, így amennyiben kilencedikként zár, úgy a vb tizedik helyezettje is érdekelt lesz az olimpiai selejtezőtornák valamelyikén.
A IV. csoportban a továbbjutás szempontjából ez az eredmény a cseheknek volt kedvező: amennyiben Hollandia felülmúlja Spanyolországot, úgy a három hatpontos gárda között minitabella határoz a második hely sorsáról, ebben pedig az egymás elleni eredmények miatt - Spanyolország-Brazília 27-25, Csehország-Spanyolország 30-22, Brazília-Csehország 30-27 - a csehek zárnak a legjobb gólkülönbséggel.
A Győr jobbátlövője, Bruna Almeida de Paula négyszer, a Debrecen jobbszélsője, Mariana Costa kétszer volt eredményes a braziloknál.
Eredmény, középdöntő, 3. forduló:
IV. csoport (Frederikshavn):
Brazília-Csehország 30-27 (16-17)
Argentína-Ukrajna 25-20 (13-11)