Mick Schumacher F1-es bemutatkozása ígérkezik az idei szezon egyik üde színfoltjának, hiszen a korábbi hétszeres világbajnok Michael Schumacher fia az F2 megnyerése után a Ferrari támogatásával a Haasnál folytathatja a pályafutását Nyikita Mazepin oldalán.
Schumacher eddigi pályafutása szokatlanul alakult, az adott kategóriában általában középszerűen szerepelt az első szezonja során, másodszor viszont már harcban volt a bajnoki címért, az F3-ban és az F2-ben meg is szerezte azt. Közben végig az olasz Prema versenyzője volt, amit új csapatfőnöke, Günther Steiner „nagyon felkészült” csapatnak nevezett.
A gyors fejlődés titka, hogy az ember a lehető legkevesebb hibát kövesse el és a lehető legtöbb kört tegye meg
– nyilatkozta az olasz szakember a La Gazzetta dello Sportnak. – Egy ilyen folyamat során a gyorsaság lassan, de biztosan kialakul, kellenek a megtett kilométerek ahhoz, hogy az ember magabiztossá váljon és ráérezzen az autó határaira.”
Steiner a Ferrari eddigi legsikeresebb akadémistája, Charles Leclerc példáját állítja Schumacher elé. A monacói pilóta a Saubernél az F2-es bajnoki címe ellenére sem kezdett fényesen, de a szezon derekától lendületbe jött és meggyőzte a Scuderia vezetését, hogy szerződtessék őt Kimi Räikkönen helyére.
„Eleinte nem volt gyorsabb a csapattársánál, de folyamatosan tanult – utalt Leclerc-re. – Az első néhány versenyen ugyanezt várjuk majd Micktől is. A szezon második felében pedig már lesz két versenyképes pilótánk – utalt Schumacherre és a szintén az F2-ből érkező Mazepinre. –
Idén Micknek csak tanulnia és fejlődnie kell, aztán 2022-ben már megmutathatja, hogy mit tud a Forma-1-ben."
„Az már a mi dolgunk lesz, hogy olyan autót építsünk, amivel ezt megteheti, így a saját szerencséjének a kovácsa lehet.”
Az olasz szakember szerint ő „végtelenül boldog” lenne, ha Schumacher is olyan pályát futhatna be, mint Leclerc és a jövőben a Ferrarihoz kerül, és emlékeztetett, hogy Leclerc 2017-ben a Haas színeiben is részt vett szabadedzéseken, ezért úgy véli, a csapat felkészült fiatal tehetségek gondozására. Az is segíteni fog, hogy szó szerint közös nyelvet is beszél a német pilótával.
„Mindig kellemes, ha lehetőség nyílik valakivel az otthon is használt nyelven beszélni, úgyhogy örülök, hogy Mickkel németül is cseveghetek, de természetesen a csapatnál az összes megbeszélést angolul folytatjuk, és ő angolul is perfekt. Plusz, beszél olaszul is, ami ebből a szempontból még egyszerűbbé teszi a dolgokat.”