Az utolsó szabadedzésen 74 ezreden belül végzett az első négy pilóta, így rendkívül izgalmasnak ígérkezik a Forma-1-es Spanyol Nagydíj időmérője.

2024. június 22.

Újabb szoros időmérő jöhet

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Spanyol Nagydíj időmérő edzésének élő közvetítésében! A legutóbbi időmérőn holtverseny volt az élen, és most is hasonlóan szoros csata várható, hiszen az utolsó szabadedzésen 74 ezreden belül végzett az első négy pilóta.

15:26

Verstappen az idei első hét időmérős sikere után kettőt nem nyert meg, de most...?

Tavaly Verstappen-Sainz-Norris volt az időmérő sorrendje, de a futamon a holland mögött a két Mercedes zárt. A mostani mezőnyből Verstappen mellett Alonso, Hamilton, Bottas és Leclerc is volt már itt pole-ban.

15:31

Nagyon fontos a jó kvalifikáció

Az eddigi 33 montmelói F1-es hétvégéből 24-szer a pole pozícióból rajtoló pilóta nyerte a futamot, emellett 6-szor a másodikként, 2-szer a negyedikként, 1-szer az ötödikként induló versenyző győzött. Vagyis itt nem éppen jellemző, hogy valaki hátrébbról indulva legyen sikeres, szóval megéri jól teljesíteni az időmérőn.

15:36

Ez eddig nem Bearman hétvégéje

A nemrég véget ért Forma-2-es sprinten Victor Martins győzött, az első F1-es edzésen beugró Oliver Bearman az utolsók között zárt.

15:51

Pérez nem rajtolhat az első háromból

Kanadából ugyanis magával hozott egy háromhelyes rajtbüntetést, ezt ne feledjük.

15:57

Ilyenek a körülmények

24 fokos a levegő, 38 fokos az aszfalt hőmérséklete a helyszínen, fúj a szél, de eső egyáltalán nem fenyeget.

15:59

Két megrovás

Leclerc és Stroll is megrovást kapott a harmadik szabadedzésen történtek miatt: előbbi Norrisszal, utóbbi Hamiltonnal ért össze.

16:01

Elindult az időmérő

A két RB, Csou és Sargeant a pályán a 18 perces Q1 első percében.

16:04

Ausztrál vezetés

Egyelőre csak Stroll csatlakozott az előbb említett négyeshez, Ricciardo áll az élen.

16:07

A többiek is a pályán

Egyszerre lódult meg a tömeg, hirtelen mindenki a pályára hajtott, aki eddig a bokszban maradt. A korábbi ötös pedig visszatért a garázsba.

16:10

A hétvége eddigi leggyorsabb köre

Max Verstappen rögtön egy 1:12,306-os idővel nyitott, ami a hétvége eddigi leggyorsabb köre volt, de Leclerc ennél is jobbat ment. Norris, Sainz és Russell van viszonylag közel hozzájuk.

16:13

Ők a kiesők a jelenlegi állás szerint

Albon, Cunoda, Csou, Magnussen és Sargeant áll kieső helyen. Még 5 perc van hátra a Q1-ből.

16:14

Egy autó a pályán

Albon korábban kezdte a hajrát, így ő egyedüliként köröz most. A többiek még kivárnak, mindjárt jönnek az utolsó körök.

16:20

Megvannak a Q1 kiesői

Magnussen, Cunoda, Ricciardo, Albon és Sargeant esett ki. Hamilton a végén megnyerte a Q1-et, de az első öt helyezett nem próbálkozott másodjára.

16:22

Magnussen már egyedüli rekorder

Kevin Magnussen 72. alkalommal esett ki pályafutása során a Q1-ben, ezzel már egyedüliként áll a nem túl dicső lista élén. Eddig Marcus Ericssonnak és neki volt 71-71 búcsúja az első szakaszban.

16:26

Elindult a 15 perces Q2

Stroll rögtön a pályára hajtott.

16:29

Ez nem lesz továbbjutást érő idő

Stroll teljesen magányosan autózott is egy 1:13,630-as időt. A gyors köre végeztével jönnek a többiek is.

16:31

A Mercedesek kivárnak

Már csak Hamilton és Russell maradt a bokszban.

16:35

Az állás az első körök után

Mindenki túl az első mért körén a Q2-ben: Verstappen, Norris, Sainz, Piastri, Leclerc, Russell, Gasly, Pérez, Hülkenberg, Ocon, Bottas, Alonso, Hamilton, Stroll és Csou a sorrend. Utóbbi három pilóta használt lágy gumikon autózta a körét.

16:38

Jön a Q2 hajrája

Stroll javított, de csak a 10. helyre. A többiek most érkeznek az utolsó Q2-es körre, de az élmezőnyből többen is nyugodtan ülve a bokszban maradtak.

16:41

Csak egy spanyol a Q3-ban

Alonso, Bottas, Hülkenberg, Stroll és Csou búcsúzott. Mindkét Alpine a Q3-ban!

16:44

Öt csapat tíz pilótája jutott tovább

Verstappen a két Mercedes előtt nyerte a Q2-t, a Q3-ba pedig öt csapat tíz pilótája jutott. Pérez Kanadából hozott háromhelyes rajtbüntetése szempontjából a mexikói helyezésére fontos lesz figyelni.

16:48

Elindult a Q3

12 perc van hátra az F1-es időmérőből.

16:51

Verstappenék már mért körön

A Red Bullok kezdik meg a gyors köröket.

16:55

Ez az állás az első próbálkozások után

Verstappen 1:11,673-mal az élen, mögötte Norris, Hamilton, Russell, Sainz, Leclerc, Gasly, Ocon, Pérez és Piastri a sorrend. Utóbbi négyes használt abroncsokon próbálkozott, Piastri bele is hibázott a körébe.

16:58

Még egy köre van mindenkinek

Jönnek ki a bokszból az utolsó próbálkozásokra a pilóták.

17:03

Őrülten szorosan zárult az időmérő

Az utolsó körén Verstappen 270 ezreddel javított, de ez sem volt elég, Lando Norris ugyanis 2 századdal gyorsabb volt nála, és megszerezte a pole pozíciót a McLaren brit pilótája. A harmadik-negyedik helyen a két Mercedes zárt, köztük 2 ezred döntött Hamilton javára, míg az ötödik-hatodik a két Ferrari lett, itt Leclerc volt jobb 5 ezreddel. A további sorrend Gasly, Pérez, Ocon és Piastri lett, de Pérez büntetése miatt csak a 11. helyről indulhat majd a mexikói.

17:10

Három éve nem volt ilyen

Norris a 2021-es Orosz Nagydíj után a második F1-es pole-ját szerezte. Mögüle tehát Verstappen, Hamilton, Russell, Leclerc, Sainz, Gasly, Ocon, Piastri és Alonso rajtolhat majd a vasárnap 15 órakor kezdődő futamon. Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval és az értékelésekkel hamarosan jelentkezünk!