Cikkünk folyamatosan frissül
Az elmúlt 12 versenyhétvégéből csupán egyetlen alkalommal tudott pole pozíciót szerezni Max Verstappen. Meglepő lenne, ha ez Spielberg után most sikerülne neki ismét, az F1-es Mexikóvárosi Nagydíj időmérője előtt ugyanis egyértelműnek tűnik, hogy a McLarent legfeljebb a Ferrari tudja megszorítani.

Kövesse velünk az F1-es Mexikóvárosi Nagydíj időmérő edzésének eseményeit!

22:31
2024. október 26.

Az év 20. időmérője jön

Köszöntjük Olvasóinkat az F1-es Mexikóvárosi Nagydíj időmérő edzésének élő közvetítésében!

22:35

Több esélyes az időmérő

Russell, Sainz és Piastri nyerte a szabadedzéseket, mégis talán Leclerc-Norris csatát lehet várni a pole-ért.

22:40

Nem olyan kritikus az igazán jó rajthely

A 23-ból 10-szer nyertek a pole-ból, 4-szer a második helyről győztek, de az elmúlt négy futamból háromszor is a harmadik helyről rajtoló állhatott fel a dobogó tetejére. A jelenlegi mezőnyből a tavalyi időmérőt is megnyerő Leclerc 2, Hamilton, Bottas és Verstappen 1-1 pole-t szerzett korábban itt.

22:45

Hazai remény

Sergio Pérezért szorít a közönség nagy része, de meglepő lenne a Red Bull-pilóta igazán jó eredménye. Talán már egy Q3-nak is örülni kell nála az elmúlt hónapok alapján.

22:52

Ilyenek a körülmények

Az aszfalt 45, a levegő 22 fokosra melegedett, eső nem várható.

23:00

Elindult az időmérő

18 perces az első szakasz.

23:03

A Ferrarik taktikáznak

A mezőny több mint fele már a pályán, a Ferrarik közepes keverékű gumikon.

23:06

A britek is csatlakoznak

Az RB-k és a Haasok még kivárnak, a Ferrarik mellett a Mercedesek és a McLarenek is közepeseken. Jelenleg Norris vezet a két Ferrari előtt.

23:12

Hatalmas javulások

Verstappen, Gasly és Hülkenberg most a sorrend az élen, de szinte másodpercenként változnak a köridők. Péreznek, Piastrinak és a Mercedeseknek biztosan kell majd javulniuk.

23:17

Ők vannak bajban

Magnussen, Ocon, Csou, Piastri és Pérez állnak kieső helyeken az utolsó percek előtt.

23:19

Megvannak a kiesők

Colapinto, Piastri, Pérez, Ocon és Csou búcsúznak. Óriási meglepetés Piastri, Colapinto is, és Pérez is annak mondható.

23:25

Jön a folytatás

15 perces lesz a Q2.

23:28

Ezúttal kisebb a roham

Három perc után csak Albon, Verstappen, Leclerc és Sainz a pályán.

23:34

Ferrari-gondok

Mindkét Scuderia gyengén kezdett, Leclerc körét el is vették. A többiek most érkeznek, Norris át is vette a vezetést.

23:36

Norris, Verstappen, Russell és Hamilton az első négy sorrendje, a pilóták visszatértek a bokszba. Magnussen, Stroll, Hülkenberg, Bottas és Leclerc állnak kieső helyen, még 4 perc van a Q2-ből.

23:39

Megmenekült a Ferrari

Nem akart forgalomba keveredni, egyedül javított, a harmadik helyre, majd Sainz megelőzte őt. A továbbjutás ezzel meglesz.

23:41

Piros zászló, ennyi volt a Q2

Cunoda csapta falnak az RB-t 10 másodperccel a vége előtt jön a piros zászló. Cunoda, Lawson, Alonso, Stroll és Bottas esett ki.

23:44

Mutatjuk a balesetet

23:49

Csúszni fog a Q3 kezdése

Még javítják a falat, pár percet várni kell.

23:54

Elindult a Q3

12 perc múlva kiderül, kié a pole Mexikóban.

23:58

Váratlanul jó kör kezdésnek

Verstappen 1:16,368-as ideje a semmiből jött, bő fél másodperccel gyorsabb Norris első körénél.

00:00
2024. október 27.

Körelvétel

Carlos Sainz 1:16,055 perces körrel vezet Leclerc, a két Mercedes és Norris előtt, miközben Verstappen (egyébként őt a két Ferrari közé soroló) köridejét elvették.

00:03

Jönnek az utolsó körök

Sainz, Leclerc, Russell, Hamilton, Norris, Gasly, Albon, Hülkenberg, Magnussen és Verstappen a sorrend jelenleg.

00:09

Megvan a végeredmény

Sainz még tudott javítani 109 ezredet, erre pedig senkinek nem volt válasza. A tavalyi Szingapúri Nagydíj óta először szerzett pole pozíciót, mögötte Verstappen, Norris, Leclerc, Russell, Hamilton, Magnussen, Gasly, Albon és Hülkenberg lett a sorrend. Verstappen lemaradása 225, Norrisé 314 ezred.

00:10

A spanyol hatodik pole-ja

A Forma-1-es Mexikóvárosi Nagydíj hétvégéje a 71 körös futammal magyar idő szerint vasárnap 21 órától zárul. (Természetesen már a téli időszámítás szerint.) Most megköszönjük a figyelmüket, az összefoglalóval hamarosan, az értékelésekkel reggel jelentkezünk!