A Hamász kemény választ helyezett kilátásba, izraeli vezetők elleni merényletekkel fenyegetőzve. Szemtanúk szerint legalább két rakéta találta el azt a hétszintes nábluszi épületet, amelyben a Hamász irodái voltak. A nap folyamán a palesztin áldozatok száma összesen tízre emelkedett, mert az összecsapásokban a Gázai övezetben meghalt egy palesztin rendőr és az Iszlám Dzsihád nevű szélsőséges szervezet egy tagja is.
Az izraeli hadsereg elismerte a támadás tényét, de közleményében hangsúlyozta: olyan terroristákra csapott le, akik izraeli állampolgárok elleni támadásra készültek. Az izraeli rádió is megelőző csapásról beszélt. A gyermekek halálával kapcsolatban a hadsereg vizsgálatot ígért, és sajnálkozását fejezte ki "minden polgári élet" kioltása miatt.
A halálos áldozatok között volt Dzsamal Manszur, a Hamász egyik magas rangú politikai vezetője és még egy vezető Hamász-tisztségviselő. A lövedékek végeztek a Hamász négy további tagjával is. A támadásnak tizenöt palesztin sérültje van, közülük kettőnek az állapota súlyos. Ahmed Jaszin sejk, a Hamász szellemi vezetője kemény megtorlást helyezett kilátásba izraeli célpontok ellen. Hangsúlyozta, hogy a támadással Izrael túllépett minden határt.
Mohammad Dahlan, a gázai palesztin biztonsági szolgálat biztosra veszi, hogy a Hamász tagjai megbosszulják az izraeli támadást. A palesztin vezetők Gázában kiadott nyilatkozatukban ugyancsak élesen elítélték a támadást. Izrael politikájának részévé nyilvánította a palesztin szélsőségesek megölésére indított célirányos akciókat.
Az izraeli-palesztin összecsapásoknak a tűzszünet június 13-i bejelentése óta immár 71 halálos áldozata volt, köztük 54 palesztin és 17 izraeli. Az intifáda tavaly szeptember 28-i kezdete óta zajló erőszakos cselekmények pedig 538 palesztin és 128 izraeli halálát okozták.