Az elnököt és kíséretét szállító kormánygép csütörtök reggel zuhant le Bosznia déli részén. A Szkopjéból Mostarba tartó repülő fedélzetén kilenc ember tartózkodott. A macedón kormány egyelőre eltűntként tartja nyilván az államfőt és kíséretét, de egybehangzó értékelések szerint feltehetően senki nem élte túl a katasztrófát.
A boszniai rendőrség napközben nagy zűrzavart keltett, mert előbb bejelentette, hogy a Ljubinje és Stolac közötti térségben megtalálták a lezuhant gépet és a kilenc holttestet, majd délután visszavonta ezt az állítást. Szarajevó azzal vádolta a NATO boszniai békefenntartó erejét (SFOR), hogy tőle származik a téves információ.
Dragan Covic, a boszniai kollektív államelnökség elnöke a boszniai televízió kettes csatornáján kijelentette, hogy napközben legalább két SFOR-vezető által aláírt jelentéseket kaptak, miszerint a roncsokat és a holttesteket is megtalálták. Adam Terzic boszniai miniszterelnök csütörtök este közölte, hogy kormánya elégedetlen az SFOR együttműködésével. Példaként említette, hogy az SFOR késő délutánig nem engedélyezte a boszniai hadsereg helikoptereinek felszállását és bekapcsolódását a kutatási és mentési munkálatokba.
Dave Sullivan, az SFOR egyik szóvivője megerősítette, hogy még mindig nem találták meg a repülőt, amely nehezen hozzáférhető helyszínen, sűrű erdők borította hegyek között zuhant le. A boszniai vezetők bírálatára reagálva azt mondta, hogy ilyen nagy kiterjedésű műveletekben mindig vannak kisebb problémák a tervezést és a koordinálást illetően, de az SFOR minden tőle telhető támogatást megad a boszniai rendőrség mentőakciójához.
A macedón köztársasági elnöki hivatal csütörtök délután azt közölte, hogy lokalizálták a becsapódás helyét, de a repülőn tartózkodók sorsáról egyelőre lehetetlen bizonyosat mondani. Boszniában és Macedóniában péntekre gyásznapot hirdettek. Trajkovszki hivatala előtt gyászolók gyertyákat gyújtottak, a nemzeti lobogókat félárbocra eresztették.
Dublinból hazatérve Branko Crvenkovski macedón miniszterelnök a nemzeti egység megszilárdítására hívta fel az országot. Kijelentette, hogy az országot hatalmas veszteség érte, de "Macedónia erős és stabil állam, amely folytatja útját". Hozzátette: nem kapott hivatalos értesítést a boszniai hatóságoktól a repülőgép utasainak sorsáról, de "minimális az esély arra, hogy bárki életben maradt.
A 47 éves metodista lelkész, ügyvéd Trajkovszki neve 2001-ben vált nemzetközileg ismertté, amikor a macedón többség és albán kisebbség közötti polgárháborúban tevékenységével nagyban hozzájárult a válság rendezéséhez.