Washingtonban garantált a telt ház a ma esti, Wizards-Philadelphia 76ers NBA mérkőzésre, mint ahogy a szezon valamennyi hazai találkozójára is: Michael Jordan visszatérése lázba hozta az amerikai fővárost. Nagy kár, hogy az elmúlt szezon döntőse, a philadelphiai szomszédvár nagy valószínűséggel nélkülözni kénytelen az uralkodó MVP-t, a sérült Allen Iversont, hiszen alighanem a forduló csemegéje lett volna egy Jordan-Iverson párharc.

A péntek esti meccsek szenzációja nem is annyira a Los Angeles Lakers 117:94 arányú győzelme volt a Phoenix Suns ellen, még csak nem is Shaquille O'Neal 36 pontja, 13 lepattanója és 6 dobásblokkolása, hanem az a tény, hogy 18 büntetőjéből 16-ot a gyűrűbe küldött. Shaq pályafutása során eddig 53,1 százalékos "pontatlansággal" értékesítette a szabaddobásokat, idén megfordulni látszik a trend: eddig három meccsén 48-ből 34-szer betalált, ez pedig 71 százalék: "Eddig nem nagyon összpontosítottam, azt mondtam magamban, úgy is nyerünk, ha kihagyom a büntetőket. Ez hülyeség, rájöttem, ha az embernek lehetősége adódik, akkor azokat be kell dobni, és kész" - jelentette ki nem kevés életbölcsességgel a harmincadik születésnapja felé araszoló sztár.

Az Indiana legyűrte az Orlandót, Jalen Rose - aki mind a 24 pontját a második félidőben dobta -kikapcsolta a játékból Tracy McGradyt, a világ - sokak szerint - legjobb kosarasát: "T Mac" mindössze 11 pontig jutott.

A Toronto Raptors két idegenbeli zakó után otthon megverte a Dallast, persze minden másképp alakulhatott volna, ha Dirk Nowitzki bokája nem fordul ki már a 7. percben.

A Clevelandben Andre Miller, a tehetséges irányító 30 ponttal, 10 lepattanóval és 12 assziszttal élete első tripla dupláját hozta, ráadásul győzött a csapata is.