A férfikosárlabda-NB I 21. fordulójának szolnoki rangadóját kétszeri hosszabbítás után nyerte a listavezető Paks. Az Albacomp hazai pályán egy híján negyvennel verte a MAFC csapatát - Robi Shannon belelendült. Ismét vereséget szenvedett a címvédő Kaposvár, Körmenden.

Férfikosárlabda-NB I, 21. forduló:
Mol Szolnok - ASE 93-97 (21-20, 20-13, 9-20, 17-13, 12-12, 14-18)
Olajcsarnok, 1500 néző
vezette: dr. Vígh, Földházi
Szolnok: Maljkovic 7/3, PAVLOVIC 20/9, Vukicevic 16, Orosz 9, LAPOV 19. Csere: MÉRÉSZ CS. 18/9, Trepák 2, Cziczás, Szarvas 2. Edző: Goran Miljkovic
Paks: MÉSZÁROS Z. 12/6, DAVIS 28, FODOR G. 16/3, SITKU 14/3, Czigler 10. Csere: Rajkó 4/3, Fodor M., JURGILAS 13/3., Érsek, Lőrincz. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 4. p.: 11-6, 8. p.: 17-16, 13. p.: 25-24, 17. p.: 37-28, 24 p.: 43-42, 28. p.: 50-48, 33. p.: 55-58, 34. p.: 57-63, 37. p.: 57-67 (!), 43. p.: 69-69, 47. p. 85-84
Kipontozódott: Fodor (35.), Czigler és Mérész (40.), Maljkovics (44.), Mészáros (48.), Lapov és Sitku (49.), Rajkó (50.)

Óriási érdeklődés előzte meg a bajnokság slágermeccsét, hiszen a már alapszakaszgyőztes ASE együttesét fogadta a szolnoki alakulat. Több mint zsúfolt ház volt a csarnokban, szinte egymás nyakában ültek a szurkolók. Hatalmas csata kerekedett már a kezdés után közvetlen, hiszen mindkét oldalon nagyszerű játékosok szerepelnek. Bizony meg kellett küzdeni a kosarasoknak minden egyes pozícióért. A gyönyörűen kivitelezett pontok mellett remek védekezést is láthattunk. Egy alkalommal Vukicevic "takarta be" a válogatott Cziglert, majd utóbbi szerelte látványosan Orosz Benőt. A folytatásban Sitku közép-távoljaival valamint Davis betöréseivel szerezték pontjaikat a paksiak, míg a hazai oldalon Lapov és Pavlovic járt az élen a pontgyártásban.

A második negyedben sem csökkent a színvonal, igazán remek meccset láthatott a publikum. A hazaiak akkor lódultak meg, mikor Mérész Csaba sorozatban két triplát dobott, majd mindezt két jó büntetővel toldotta meg. A menet hajrájában csak némileg tudta csökkenteni hátrányát a listavezető paksi gárda.

Fordulást követően viszont a vendégek percei következtek, Davis vezérletével nemcsak ledolgozták hátrányukat, hanem át is vették a vezetést. Sőt, a végén már biztos győztesnek látszottak, hiszen tíz ponttal vezettek. A Szolnok azonban nem adta fel, és közönsége biztatásától kísérve szinte az utolsó másodpercben egyenlített, Lapov révén. A hosszabbításban pontra pont volt a válasz mindkét oldalon. A 45. percben a Szolnok tűnt győztesnek (79-78), ám három tized vissza Vígh játékvezető szabálytalanságot fújt Mészáros javára, aki az egyik büntetőt értékesítette. Következett az újabb ráadás, melyben a vendégek higgadtabb, ponterősebb játékukkal megnyerték a parázs hangulatú rangadót.

Goran Miljkovic: - A második félidő elején hullámvölgybe kerültünk, hallatlan küzdőszellemünknek köszönhetősen sikerült kiharcolnunk a hosszabbítást. A túlórában azonban nem volt szerencsék.

Fodor Péter: - Kétszer is kezünkben volt a meccs, de csak harmadszorra sikerült megnyernünk.

Albacomp-UPC - MAFC 107-68 (25-16, 21-10, 26-16, 35-26)
Székesfehérvár, 1500 néző
vezette: Török, Németh Cs.
Albacomp: Csirke (2), Boros (7/3), Williams (27), Báder (12), Góbi (13). Csere: Shannon (20/12), Trunics (2), Bencze (19), Matus (3/3), Mihalics (2). Edző: Sterbenz László
MAFC: Bosnic (13/3), Ehlers (14/3), Horváth Á., Kecskés (11), Curley (19). Csere: Cseszlai (9/6), Csányi (-), Debrődi (2). Edző: Kangyal Tibor

Ha valamitől féltek a hazai szurkolók, akkor az inkább saját csapatuk, mint az ellenfél volt... Az Albacomp hétközben Dombóváron kapott ki, s a meglepő vereségnél jobban lelombozta a fehérváriak szimpatizánsait az akkor mutatott játék. Sterbenz László vezetőedző is úgy fogalmazott: kap egy esélyt a Dombóváron leszereplő gárda, hogy javítson. Ez azt is jelentette, hogy ezúttal is Shannon került csapatba, Sanni kárára. A háromszoros bajnok közönségkedvenc visszatérése óta még nem dobott kosarat a fehérvári csarnokban, hívei remélték, hogy a sereghajtó ellen ebben az értelemben is meglesz a visszatérés.

Shannon első kosaráig sok idő telt el, zömében a papírforma jegyében. Erőlködés nélkül húzott el előbb tíz, majd a szünetig már húsz ponttal az Albacomp, melynek meccs eleján mutatott védekezése és néhány gyors támadása elbizonytalanította a sérülésektől sújtott fővárosiakat. Mivel azonban Borosék képtelenek voltak huzamosabb ideig magas színvonalon tenni a dolgukat, időnként közelebb zárkózott a főleg Curley révén eredményes MAFC. Eladott labdákból, rossz passzokból, burleszkbe illő kapkodásból akadt bőven mindkét palánk alatt. Ha a pozitívumokat keressük, feltétlenül meg kell említeni a fiatal generáció egyik legígéretesebb tehetségének, Bencze Zoltánnak harcias, és felettébb eredményes játékát.

Rajta kívül továbbra is Williams az, aki megbízhatóan termeli a pontokat az Albacompban. Mégsem ő a kedvenc Fehérvárott, s ez méginkább így lesz most, hogy az utolsó harmad védekezés nélküli rohangászása közepette Robi Shannon egyszer csak felvette a két éve elejtett fonalat. Ebben a játékrészben 14 pontot dobott, közte négy triplát, s az addig inkább békésen szemlélődő nézők rögvest fiesztát rendeztek örömükben. A kintről több meccs óta veszélytelen Albacompnak jól jöhet egy belelendülő Shannon, az azonban kérdés, hogyan viseli majd mindezt Williams, akit nem nagyon dobott fel, hogy az ő mutatványai csak szolíd tapsot, Shannon kosarai meg ovációt váltanak ki. A csapategység megteremtése persze legyen Sterbenz László gondja, gyaníthatóan kiegyezne vele, ha negyven pontos győzelmek után kellene rajta töprengenie...