Jarome Iginla lett az NHL első olyan hokisa ebben a szezonban - és nagy valószínűséggel az egyetlen -, aki elérte a kritikus 50 gólos határt, három fordulóval a zárás előtt. A Calgary Flames 24 éves jobbszélsője aztán ezt meg is fejelte eggyel, ám a meccset így is elvesztette 3-2-re a Flames a Chicago ellen. A Blackhawks győzelmével egyedül birtokolja a negyedik helyet Nyugaton, s ezzel pillanatnyilag élvezi a hazai pálya előnyét a playoff első körében.

Iginla 94 ponttal a pontszerzők listáját is fölényesen vezeti, s a Maurice Richard és az Art Tross trófeák már gyakorlatilag a tulajdonát képezik. (Annak idején a legendás montreáli jobbszélső, a két éve elhunyt Maurice Richard ütött először ötven gólt egy szezonban.) Iginla mögött a góllistán Bill Guerin (Boston) áll a második helyen 40 találattal, a torontói Mats Sundin és a washingtoni Peter Bondra 39-39 góllal követi őket.

A Colorado idegenben verte 4-2-re a St. Louist, Joe Sakic, az olimpiai torna MVP-je, a vendégek csapatkapitánya egy gólt és két gólpasszt szerzett, s negyedik helyen áll a pontlistán. Az Avalanche nyolcadszor nyerte meg sorozatban az észak-nyugati csoportot. A kaput Patrick Roy helyett a svájci David Aebischer védte, ebben az idényben huszadszor, nem is rosszul, 30 lövést hárított.